2100-2197 Literatuur, bibliofiele (geïllustreerde) edities, fine printing

kavel: 2110
[Eragny Press] Verses by Christina G. Rossetti.
-Reprinted from G. Polidori's edition of 1847. Edited by J.D. Symon. Londen, Eragny Press (Esther & Lucien Pissarro) (in arrangement with messrs. Macmillan & Co), 1906, gedrukt in rood en zwart in 185 genummerde exemplaren (175) op Arches, met houtsnede illustraties en boekdecoratie door Esther en Lucien Pisarron naar ontwerp van Lucien, V,(1),75,(1) p., oorspronkelijk goudgeletterd karton.-

verkocht € 290.00
kavel: 2111
Bibliotèque de la Pléiade - 12 delen
-Balzac dl. I t/m XI, 1951-1965. De volledige werken van Honoré de Balzac + Saint-Exupéry, Oeuvres. Alle in dundruk, in kunstleer gebonden, met leeslint (totaal 12).-

verkocht € 100.00
kavel: 2112
-Oeuvres Complètes de Jean-Jacques Rousseau dl. I en II, 1959-'61 + Album Stendhal, 1966 + 5 andere van Stendhal (waarvan 1 aan rug besch.) en 4 van André Gide (waarvan 1 aan rug besch.) (totaal 12).-

verkocht € 90.00
kavel: 2113
Bibliotèque de la Pléiade - 11 delen
-Album Montherlant, Gallimard, 1979 + Alum Camus, Gallimard, 1982 + Oeuvres Malebranche I, 1979 + Baudelaire Oeuvres complètes, 1961 + Montaigne Oeuvres complètes, 1965 + Alain dl. 1-3, 1956-'60 - en Voltaire 1-3, 1954-'61 (totaal 11).-

verkocht € 85.00
kavel: 2114
Oeuvres complètes de Anatole France Tome I-XXV
-Paris, Calmann-Lévy ed. 1925-'35. Complete set in 4to, gebrocheerd in originele crèmekleurige papieren banden. Licht gebruind aan rug, voorts nette set. Met de suites de épreuves sur Chine van elk deel in 25 kleinere mappen (totaal 25 + 25).-

verkocht € 60.00
kavel: 2115
[Dulac/ Pogány] Twee titels: (1) Shakepeare's Comedy of The Tempest with Illustrations
-by Edmund Dulac. Londen, Hodder & Stoughton, z.d. (1908), XXIV,143,(1) p., met 40 ingeplakte gekleurde platen, oorspronkelijk verguld linnen met stofomslag, 4to.-

verkocht € 220.00
kavel: 2116
[T.S. Eliot. Ezra Pound] 'Blast' War number
-Wyndham Lewis (ed.). Review of the Great English Vortex. London, John Lane, July, 1915. No 2. 4to. Met bijdrages van Wyndham Lewis, T.S. Eliot, Ezra Pound e.a. Illustraties in linosnede of houtsnede, o.a. met C.R.W. Nevinson's "On the Way to the Trenches." In origineel omslag, ontworpen door Lewis. -

verkocht € 500.00
kavel: 2117
[Eén van 40 op Japans, gebonden door De Samblanx] Cyriel Buysse. Contes des Pays-Bas.
-Illustrations de Henri Cassiers. Parijs, gedrukt door G. Kadar voor L'Édition d'Art, H. Piazza, 1910, gedrukt in 300 genummerde exemplaren (dit is nummer 28, één van 40 exemplaren op Japans papier met een extra suite van de illustraties in zwart-wit), 159,(6) p., zeer rijk geïllustreerd met gekleurde titelillustratie en 50 gekleurde illustraties in de tekst (10x over de hele pagina, verder grotendeels over de halve pagina) en rijke overige boekversiering door Henri Cassiers, weelderig contemporain in Art Nouveau-stijl gebonden door Charles de Samblanx in vol phtalo blauwgroen marokijn met diverse andere kleuren leer ingelegd (tulpen) en met vergulde borders, op de binnenzijde van beide platten een gesigneerde aquarel (21 x 14 cm.) door Albert Geudens (1869-1949), zijden schutbladen, oorspronkelijk omslag meegebonden, alle sneden verguld, in originele kartonnen schuifdoos met marokijnen titelschildje, de schuifdoos nog in een tweede schuifdoos, 4to.-

verkocht € 2600.00
kavel: 2118
[Eén van 100 exemplaren in perkament] Shakespeare's Comedy of A Midsummer-Night's Dream.
-With illustrations by W. Heath Robinson. Londen, gedrukt door Bradbury, Agnew & Co. voor Constable & Co., 1914, één van 250 genummerde exemplaren gesigneerd door de illustrator (dit is nummer 79, één van 100 gebonden in vol perkament), XII,(4),185,(3) p., met 12 ingeplakte, gekleurde platen en 32 zwart-witte illustraties over de volledige pagina, oorspronkelijk verguld perkament, bovensnede verguld, 4to.-
€ 800 - € 1600
kavel: 2119
Hugo Claus - Fuga
-K. Lauwers, Hasselt. Uitgeverij "De volle maan", 1979. De cyclus van 8 haiku's, gezet uit de Times, en 8 lithografieën werden gedrukt door het atelier De Schutter te Antwerpen op Arches 250 gram. De mappen, in Japans Iamane papier, werden vervaardigd door AGC, te Deurne-Antwerpen. Nr. 240/300. Afm. 57 x 38 cm. -

verkocht € 170.00