2100-2197 Literatuur, bibliofiele (geïllustreerde) edities, fine printing

kavel: 2152
[Typografie] Whittington Press: Matrix 14, 18, 20
-Drie delen, 1994, 1998 en 2000. Oplage ca. 900 ex. Met meerdere (gesigneerde en gekleurde) houtgravures, foto's en etsen (totaal 3).-

verkocht € 150.00
kavel: 2153
[Typografie] Whittington Press: Matrix 21, 25, 26
-Drie delen, 2001, 2005 en 2006. Oplage ca. 800 ex. Met meerdere (gesigneerde en gekleurde) houtgravures, foto's en etsen. Bijlagen ook aanwezig (totaal 3).-

verkocht € 160.00
kavel: 2154
[Typografie] Whittington Press: Matrix 27, 28, 29
-Drie delen, 2007, 2009 en 2010. Oplage ca. 725 ex. Met meerdere (gesigneerde en gekleurde) houtgravures, foto's en etsen. Bijlagen aanwezig (totaal 3).-

verkocht € 180.00
kavel: 2155
[Typografie] Bauersche Giesserei
-Hauptprobe in gedrängter form der Bauersche Giesserei, Frankfurt a.M., ca. 1915. (2),XII,312 pp. In verschillende kleuren gedrukt, linnen met gouddruk, 4to. Aan voorzijde binding kwetsbaar, band sleets en met kleine beschadigingen op de rug + Futura, Bauersche Giesserei, Frankfurt a.M, ca. 1930. Geniet, 32 pp. - en 20 andere, waaronder 10 uitgaven van hun promotie serie, elk met publicatie van een nieuw lettertype (totaal 22).-

verkocht € 140.00
kavel: 2156
[Typografie] Lot van 9 diverse werken
-The 'Cimelio' of Bodoni : The Work and its Printer in Essays. Facsimile. David R. Godine, Verona/ Boston, 1991. Twee delen. Linnen met gouddruk, 176,74 pp., folio, in slipcase. Nr. 76/400 + Rick Poynor, Jan van Toorn, Critical Practice, 010 Publishers, 2008, softcover, 240 pp. + K. Klingspor, Über Schönheit von Schrift und Druck, Georg Kurt Schauer, 1949, linnen met stofomslag, 156 pp. + ABC-XYZapf, Fünfzig Jahre Alphabet Design, 1989, linnen, 251 pp. - en 5 andere (totaal 9).-

verkocht € 360.00
kavel: 2157
Kay Nielsen
-Fleur-de-neige et d'autres Contes de Grimm. Illustrations de Kay Nielsen. L'édition d'art, Paris. Nr. 1595/4000. 118 pp. 4to, gebrocheerd. Met 12 tipped-in platen door Nielsen.-

verkocht € 200.00
kavel: 2158
[Clandestiene druk] Eenige Romantische gedichten
-5 ponden pers, A.A. Balkema, Amsterdam, 1944. Ills. Titia Worm. 8vo, gedrukt in oplage van 55 ex. -

verkocht € 80.00
kavel: 2159
Twee titels: (1) Advice to the officers of the British Army.
-[Door Francis Grose]. A Fac-simile Reprint of the Sixth London Edition [1783]. New York, Agathynian Club, 1867, gedrukt in 120 genummerde exemplaren (dit is nummer 71) op handgeschept papier, (4),XX,(3 blanco),(3),4,(2),134,(2),5 p., met één plaat, contemporain half marokijn, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 2160
[Nederlandse literatuur] 'Belosem', De witte bedoeïn (1890)
-'Belosem', De witte bedoeïn. Een toneel uit de Sahara. Amsterdam, Van Creveld, 1890, 1e en enige dr., 8vo, linnen, inscriptie 'van den schrijver' op titelblad, boekhandelssticker Van Creveld binnenzijde voorplat. Goed.-

verkocht € 150.00
kavel: 2161
[Met originele gouaches] Au jardin de l'inutile. Fascicule 2.
-Gedrukt bij J Goffin Fils te Brussel voor Les Éditions du Jardin de l'Inutile te Brussel/ Parijs/ Londen, 1920, twee delen, (34); (4) p., met 10 (van 11) pochoir-gekleurde platen en meerdere pochoir-gekleurde illustraties naar Jean Vander Borght, Roger Vander Borght, Maurice Denis, Robert Bonfils en Maurice Verne, losbladig als uitgegeven in het oorspronkelijke omslag, 4to.-

verkocht € 120.00