2100-2197 Literatuur, bibliofiele (geïllustreerde) edities, fine printing

kavel: 2182
[Rackham. Eén van 200 op Whatman] Rip van Winkle. Par Washington Irving.
-Illustré par Arthur Rackham. Parijs, Hachette et Cie, 1906, nummer 195 van 200 genummerde exemplaren gedrukt op groot Whatman, X,69,(3) p., met ingeplakt, gekleurd frontispiece en 50 platen en oorspronkelijk verguld perkament naar ontwerp van Arthur Rackham, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 600.00
kavel: 2183
[Rackham. Eén van 300 op vélin] Le songe d'une nuit d'été.
-Par William Shakespeare. Illustré par Arthur Rackham. Parijs, Hachette et Cie, 1909, nummer 243 van 300 genummerde exemplaren op groot vélin (330), (6),134,(2) p., met ingeplakt, gekleurd frontispiece en 39 platen, voorts met zwart-witte illustraties in de tekst, oorspronkelijk verguld perkaline, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 600.00
kavel: 2184
[Geïllustreerd. Met platen van David Scott] Bunyan, Pelgrimstocht
-John Bunyan, De Pelgrimstoch, bewerkt en met aantekeningen van Th. Scott [en] J.H. Gunning jr. Amsterdam, W.H. Kirkberger, 1864, gr. 8vo, 2 delen in 1 band, rijk geornamenteerd linnen, goud op snee, met 68 staalplaten [door David Scott]. Goed (deels marginaal roestvlekkig).-
€ 50 - € 100
kavel: 2185
[Pogány] The Rubáiyát of Omar Khayyam.
-Presented by Willy Pogány. Londen, G. Harrap, z.d. (ca. 1915), (126) p., gedrukt in 525 genummerde en door de illustrator gesigneerde exemplaren op simili-japon, met 24 ingeplakte, gekleurde platen en boekversiering door Willy Pogány, oorspronkelijk rijk verguld linnen, bovensnede verguld, 4to (rug iets verbleekt, zeer goed exemplaar).-
€ 250 - € 500
kavel: 2186
Tirade
-Lot met 22 nummers van 1957-'59, alle met omslagontwerp Nicolaas Wijnberg. Incl. een doublet van nr. 31-32, 1959. Alle als nieuw, met enkele buikbandjes. Bijdragen van Lucebert, Nooteboom, Campert e.a. (totaal 22).-

verkocht € 50.00
kavel: 2187
Honoré de Balzac. Eugénie Grandet.
-Nouvelle édition ornée de trente eaux-fortes originales en couleurs par Pierre Brissaud. Parijs, Collection Éclectique A. Blaizot/ R. Kieffer, 1913, gedrukt in 250 genummerde exemplaren (180), (4),182,(6) p., met 29 kleurenaquatinten in de tekst/ op platen, later vol marokijn door J. Krogh (1941), ingelegd op voorplat en rug met diverse kleuren verguld leer, oorspronkelijk omslag meegebonden, in (oorspronkelijke?) gemarmerd kartonnen schuifdoos, klein folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 2188
[Fine printing] Facsimile Thomas à Kempis (1441)
-Charles Ruelens (red.) Thomas à Kempis, Imitation de Jésus Christ. Reproduction en facsimile du manuscrit autographe de 1441. Nijmegen, Thieme, 1879 [facsimile manuscript 1441], kl. 4to, halflinnen, 16 pp [+ ongepagineerd], ex bibliotheca Menno Hertzberger. - goed; Navolginge Christi [en] Den Schat der Zielen. Amsterdam, Groot, [1681], kl. 8vo., perkament, ex. met contemporaine aantekeningen binnenzijde schutblad - matig (boekblok vrijwel los en andere beschadigingen). -
€ 150 - € 300
kavel: 2189
[Maurice de Vlaminck] Marcel Aymé. La table-aux-crevés.
-Trente originaux de Vlaminck. Z.pl., Flammarion, z.d. (1960), gedrukt in 288 genummerde exemplaren op Vélin d'Arches pur fil (één van 250, dit is nummer 72),(3) bl., 247,(4)p., met 30 kleurenillustraties naar Maurice de Vlaminck ("les bois ont été gravés par Pierre Bouchet"), 4 facsimiles van brieven van De Vlaminck, los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, kartonnen chemise met marokijnen rug, in schuifdoos, folio.-

verkocht € 220.00
kavel: 2190
[Astrologie] Notre Zodiaque. Vers de Thomas Braun et de poètes du temps.
-Images de Robert Perniaux en gravures originales. Brussel/ Luxemburg, Editions de l'Ouest, 1948, gedrukt door Firmin Desmet in 210 genummerde exemplaren op Arches (200), (32) p., met houtsnede titelvignet, eindvignet en 12 illustraties bij de sterrenbeelden, in losse katernen als uitgegeven, in oorspronkelijk omslag, folio (zeer zeldzaam).-

verkocht € 90.00
kavel: 2191
Der Bildermann
-Herausgegeven von Paul Cassirer. no 1 tm 4, 5 april-20 mei 1916. Kunst tijdschrift, Paul Cassirer, met lithografisch werk van de belangrijkste kunstenaars uit de periode. In deze nummers werk van o.a. Ernst Heckel, Rudolf Grossmann en Kate Kollwitz en literaire bijdrages van o.a. Stefan Grossman. In goede staat. -

verkocht € 150.00