[2115] [2116] [2117] [2118] [2119]
kavel: 2117 verkocht € 2600.00

[Eén van 40 op Japans, gebonden door De Samblanx] Cyriel Buysse. Contes des Pays-Bas.

Illustrations de Henri Cassiers. Parijs, gedrukt door G. Kadar voor L'Édition d'Art, H. Piazza, 1910, gedrukt in 300 genummerde exemplaren (dit is nummer 28, één van 40 exemplaren op Japans papier met een extra suite van de illustraties in zwart-wit), 159,(6) p., zeer rijk geïllustreerd met gekleurde titelillustratie en 50 gekleurde illustraties in de tekst (10x over de hele pagina, verder grotendeels over de halve pagina) en rijke overige boekversiering door Henri Cassiers, weelderig contemporain in Art Nouveau-stijl gebonden door Charles de Samblanx in vol phtalo blauwgroen marokijn met diverse andere kleuren leer ingelegd (tulpen) en met vergulde borders, op de binnenzijde van beide platten een gesigneerde aquarel (21 x 14 cm.) door Albert Geudens (1869-1949), zijden schutbladen, oorspronkelijk omslag meegebonden, alle sneden verguld, in originele kartonnen schuifdoos met marokijnen titelschildje, de schuifdoos nog in een tweede schuifdoos, 4to.
Rug van band iets verbleekt, rug van binnenste schuifdoos gebruind en de buitenste schuifdoos is sleets, overigens in perfecte staat. Dit begerenswaardige exemplaar met goudgeletterd opdrachtblad "A Henri Cohen ses amis de l'arbitrage", met 28 originele handtekeningen. Het rijkst geïllustreerde boek van Buysse, in een uitzonderlijk uitgevoerd exemplaar.