[2159] [2160] [2161] [2162] [2163]
kavel: 2161 verkocht € 120.00

[Met originele gouaches] Au jardin de l'inutile. Fascicule 2.

Gedrukt bij J Goffin Fils te Brussel voor Les Éditions du Jardin de l'Inutile te Brussel/ Parijs/ Londen, 1920, twee delen, (34); (4) p., met 10 (van 11) pochoir-gekleurde platen en meerdere pochoir-gekleurde illustraties naar Jean Vander Borght, Roger Vander Borght, Maurice Denis, Robert Bonfils en Maurice Verne, losbladig als uitgegeven in het oorspronkelijke omslag, 4to.
Exemplaar gedrukt op "Hollande", gesigneerd door de broers Roger en Jean Vander Borght, uitgevers. Het colofon vermeldt dat er 750 genummerde exemplaren werden gedrukt, dit exemplaar is ongenummerd. Aan ons exemplaar ontbreekt de plaat van het boeket door Edgard Tytgat, maar los ingestoken zijn vijf originele tekeningen: (1) (Skeletten in een draaimolen). Tekening op overtrekpapier in pen en zwarte inkt, voltooid als gouache, door Jean Vander Borght, gesigneerd, 14,5 x 11 cm.; (2) (Omhelzing van man en vrouw in landschap). Gouache, toegeschreven aan Jean Vander Borght, 24 x 18,5 cm.; (3-4) (Haremvrouwen). Twee tekeningen in penseel en zwarte inkt, voltooid als gouaches en gehoogd met goud, gemonogrammeerd "MD" (Maurice Denis?) of "MV" (Maurice Verne?) 16,5 x 18 en 12,5 x 15 cm.; (5) (Baadster). Gouache met hetzelfde monogram als de vorige twee, 25,5 x 20 cm.