[1813] [1814] [1815] [1816] [1817]
kavel: 1815 € 80 - € 160

[Landbouw en visserij] Vier titels in 7 delen: (1) Norwegisches Bauernleben.

Ein Cyclus in 10 Bildern von Adolph Tidemand Vierte Auflage. Düsseldorf, E. Schulte, (1855), 12 letterdruk tekstbladen met tekst in Duits en Noors (titel, opdracht en één tekstblad bij elke plaat), met kleurenlithografische, allegorische opdracht aan koning Oscar I en 10 getint lithografische platen door J.B. Sonderland naar A. Tidemand, contemporain halflinnen met oorspronkelijk vooromslag opgeplakt op het voorplat, oblong folio.
Enkele platen missen een klein strookje van de blanco bovenmarge; roestvlekkig/gebruind. Goed exemplaar met ex libris van L.V. Ledeboer, BZn. (Rotterdam) op binnenzijde voorplat; (2) La maison rustique Française. Encyclopédie des campagnes a l'usage de la petite, de la moyenne et de la grande proprieté. Par. M. Henri de Dombale. Parijs/ Lyon, E. Pick, 1855, 2 delen, 344; 342 p., met 17 (uitslaande) houtgegraveerde platen, oorspronkelijk bedrukt uniform omslag. Paginering slaat hier en daar over, maar de tekst is compleet; hier en daar roestvlekkig. De kwetsbare omslagen licht beschadigd/ gerafeld, vooromslagen los(gaand); (3) Beschrijving der giftige en bedwelmende planten bij de vischvangst in gebruik. Door M. Greshoff. Batavia, Landsdrukkerij, 1893-1900, twee delen, (4),201; (4),253,(2) p., oorspronkelijk omslag/ uniform karton, 4to. Deel 1 met bibliotheekstempel en etiketje op vooromslag, deel 2 met gestempeld "aangeboden door den schrijver" op voorplat; ruggen sleets. Mededeelingen uit 's lands plantentuin X/ XXIX. En met nog twee andere (convoluten met nummers van 19de eeuwse landbouwtijdschriften) (totaal 4 titels in 7 delen).