[2103] [2104] [2105] [2106] [2107]
kavel: 2105 verkocht € 110.00

Vitrine met meer dan 50 doosjes van gelithografeerd blik of karton,

grotendeels 1ste helft 20ste eeuw maar ook inclusief enkele laat 19de-eeuwse exemplaren, deels met inhoud (spelden, naalden w.o voor grammofoons, pastilles, kroontjes voor kroontjespennen, lucifers en gummetjes), diverse vormen en formaten, de vitrine meet 37 x 27 x 6,5 cm. (br. x d. x h.).
Leuke verzameling kleine, zeldzame hebbedingetjes. Enkele voorbeelden die eruit springen: (1) "Cliché Nadar Paris", een kartonnen schuifdoosje met portret van een elegante dame geplakt op de bovenzijde, 9 x 3,8 x 1,5 cm.; (2) "Koin-Pack", rond plastic doosje met twee condooms in dunne metalen verpakking, door L.E. Shunk Latex Products co., Akron, Ohio, U.S.A., beide met tekst "One latex prophylactic" en "Sold for the prevention of disease", doorsnede 4 cm.; (3) "Golden Cameos", een prachtig, kokervormig luciferdoosje, volledig gevuld met lucifers met goudkleurige kop, met doorzichtige bovenkant en de onderkant ruw om aan af te strijken, hoogte 4,5 cm.; (4) "Verona Needles", blikken doosje met de papieren verzegeling nog aanwezig, 4 x 4 x 1 cm.; (5-6) "Cachou Lajaunie", twee ronde, blikken doosjes gevuld met pastilles, doorsnede ca. 5 cm.; (7) "Prima aluminium nachtlichten Gebr. Prikkers Amsterdam", kartonnen doosje met portret van een jonge Wilhelmina met hangend haar, 7,5 x 4,5 x 2,5 cm.; (8) "Cigarettes Couvet, Import and Export Le Caire (Egypte)", blikken doosje, 8 x 4 x 1,5 cm. Verder zijn te noemen enkele gevulde blikken naaldendoosjes voor grammofoons van de merken Columbia (3x), Marshall (2x), Songster en Loubscher en een aantal merkloze kartonnen doosjes met chromolithografische illustratie op de bovenzijde. (totaal 50+)