[261] [262] [269] [270] [271]
kavel: 269 verkocht € 150.00

[Italië. Kloosternamenboek] "Libro delle Ven. Compagnia del Sant.mo Sacramento

in quale sono desciti li Confrati, e Sorelle di detta Campag.a/ Rinovato l'anno 1682 da noi Priori di essa Pietro. Fran.co Durante, Bernardo Aurame, e Gio: Batta Fignone". Manuscript in pen en inkt, zonder plaats, vanaf 1682, met in de bovenmarge dateringen van 1624-1711 (op blad 149) en vervolgens bijdragen gedateerd tot 1751, collatie van de genummerde, tweezijdig beschreven bladen: (1-26), 29-31,44-48, 50-68, 71-97,102-103, 106-194, 196-217 bl., in de oorspronkelijke, blindgestempelde leren omslagband gedateerd "MDCLXXXII" op het voorplat, folio.
De band is ernstig aangetast door vocht, het leer is los van de beschadigde platten en ontbreekt deels. Desondanks is het boekblok in orde, op de door vocht aangetaste bovenmarge in de eerste 30 bladen na, met verlies van paginering. Enkele bladen los(gaand), hier en daar zijn er bladen uitgescheurd, soms slaat de paginering nummers over. Zeer bijzondere, wellicht unieke naamlijst van de Compagnia del Santissimo Sacramento. Wij konden de locatie waar deze lijst werd opgesteld niet ontdekken. Het boek verdient een grondige restauratie.