[252] [253] [254] [255] [256]
kavel: 254 verkocht € 100.00

Familiearchiefje van de bankier, sportman en kunstenaar Johan Hendrik Pootjes (1882-1944)

Archief bestaande uit een notitieboekje met handgeschreven (en enkele ingeplakte, gedrukte) spreuken en citaten, 2 paspoorten van Pootjes (1923 en 1928), legitimatiebewijzen van zijn vrouw Antje Pootjes-Beenen (1899-1999, zij was dus 55 jaar weduwe), tientallen foto's, distributie stamkaarten, zakboekje van het leger in Nederlands-Indië, een handtekeningenboekje met gedrukt opschrift "Makassar 1910 - 23 november 1912", een getypt, geïllustreerd afscheidsgedicht met 6 handtekeningen, een aandeel (Batavia 1915), gedrukte muziekstukken met opdrachten in pen, een oorkonde van Het Tienjaren Teeken van de N.S.B. (12 december 1943), en enkele boeken gebonden in gebatikte stof uit het bezit van Pootjes.
De uiterst veelzijdige, welgestelde en vrijgevige Johan Hendrik Pootjes was vicepresident van de Nederlandsch Oost-Indische Escompto Maatschappij, één van de drie grootste banken in Nederlands-Indië. Daarnaast was hij een uitstekend en veelbekroond sporter in diverse disciplines, zoals kegelen (kegelclub de Gladiatoren te Soerabaja), hardlopen en zwemmen (zwemvereniging "Het Y"). Ook als schilder en tekenaar onderscheidde Pootjes zich, zie diverse kavels van zijn werk in deze veiling. In dit kavel vallen vooral op: (1) Het handtekeningenboekje uit Makassar, 1910- 23 november 1912, met 34 handtekeningen (gebonden in zijde, sleets); (2) De N.S.B.-oorkonde; (3) Een aandeel in de naamloze vennootschap "Volkshuisvesting te Soerabaja" voor 1000 gulden (met aangehecht talon en aanmeldingsbewijs); (4) Het boekje met citaten en spreuken waar de aard van de samensteller zeer duidelijk uit naar voren komt: "Voor mij is sport niet af te scheiden van de begrippen riddelijkheid, fierheid en eerlijkheid". "Vrouwen zeggen niet wat ze denken en bedenken niet wat ze zeggen." "Zwemmen: O 't heerlijke bibberende onderplonzen in 't koele alle zorgen doodende water!". "Wij zoeken het geluk - het ongeluk zoekt ons." "God could not be everywhere, so He made mothers."; (5-6) Bladmuziek met (afscheids)opdrachten, door de Canadese componist James Willing, Medan, 1918 en een stuk gesigneerd door Béla Ruha en twee van zijn muzikanten.