[650] [651] [652]
kavel: 650 € 70 - € 140

Twee 18de-eeuwse stadsgezichten: (1) "Vue de la Porte des Zaag-Moolens à Amsterdam".

Oudtijds handgekleurde, gegraveerde opticaprent door J.F. Leizelt naar C. Philips Jacobsz., uitgegeven ca. 1770 in de serie "Collection des Prospects" te Augsburg "Au Negoce commun de l'Aacademie Inperiale d'Empire des Arts libereaux", 29 x 41 cm., in lijst (roestvlekje en enkele kreukjes).
(2) De Oosterkerk te Amsterdam. L'Eglise de l'Est dite Oosterkerk à Amsterdam. Gegraveerd gezicht door P. van Liender (gedateerd 1761) naar J. de Beyer, uitgegeven te Amsterdam door P. Fouquet Junior, 28 x 37 cm., in lijst en onder passe-partout. Enigszins roestvlekkig. Fraai gezicht uit de oorspronkelijke oblong editie van de Fouquet atlas, dus zonder middenvouw. Toegevoegd: (3) Groot geëtst gezicht op de Bavo-kathedraal te Haarlem door Joh. Hendriks, in lijst en onder passe-partout. (totaal 3)