700-742 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 729] [730 - 739] [740 - 742]
kavel: 710
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle volkeren, deel XIX en XX
-(1) XIXde deel. Vervolgende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, En wel in 't byzonder handelende van Zeeland. Amsterdam, Isaak Tirion, 1751. Eerste druk. Perkament, titel op rug in hs., allegorisch frontispice, titel met vignetje, (14),435 pp. + bladwyzer. Een kaart, 11 prenten en 2 plattegronden, alle in kopergravure, de meeste uitslaand, een prent met scheurtje. (2) XXste deel. Vervolgende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, en wel in 't byzonder van Zeeland. Isaak Tirion, Amsterdam, 1753. Eerste druk. Perkament, titel op rug in hs., titel met vignetje, deeltitel, (10),579,(7) pp. + bladwyzer, 5 kaarten, 4 plattegronden en 9 prenten, alle in kopergravure, meest uitslaand door J.C. Phillips naar C. Pronk. Schutbladen met vlekjes. Stevig in de band.-

verkocht € 200.00
kavel: 711
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle volkeren, dln. XIV-XVIII
-XIV, XV, XVI, XVII en XVIIIde deel, vervolgende de beschryvinge der Vereenigde Nederlanden en behelzende een aanvang der beschryvinge van Holland. [5 delen]. Amsterdam, Isaak Tirion, 1742-1750. 5 delen, perkament, uniform gebonden, titels op rug in hs., 5x allegorisch frontispice door J.C. Philips, 5 titels en meerdere deeltitels, (14),600; (8),532; (12),601,(8); (12),575,(1) en (10),638 pp. + 5x bladwyzers. Eerste druk.-

verkocht € 950.00
kavel: 712
[Den Haag-Haag] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...) Des andern Theils Achtes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 180 - € 300
kavel: 713
[Rijswijk-Ryswick] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...) Des andern Theils Neuntes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 120 - € 240
kavel: 714
[Alkmaar-Alcmar] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...) Des andern Theils Achtzehntes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 100 - € 200
kavel: 715
[Enkhuizen-Enckhüsen] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...) Des andern Theils Zwölfftes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 100 - € 200
kavel: 716
[Middelburg] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...) Des andern Theils Zwantsigstes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1725.-
€ 100 - € 200
kavel: 717
[Maaskamp] Voyage pittoresque dans l'intérieur des provinces septentrionales
-du royaume des Pais Bas, au commencement du dix-neuviéme siècle. Publié sous la direction de E. Maaskamp, 1819, 3 delen, VIII,216; XII,(2),299,(5); XX,399 p., met 3 gegraveerde titels, 20 handgekleurde, gegraveerde kostuumplaten en 37 aquatint gezichten en platen. 3 delen, nieuw half-leer, uniform gebonden, titel op rug in rood en goudopdruk, rood gemarmerde platten. Compleet met 57 prenten volgens de bindersindexen. Zeer goede set.-
€ 700 - € 1200
kavel: 718
[Extreem zeldzaam exemplaar op "Médian grand-papier"] Arcadie Hollandaise,
-ou collection choisie de six-cent vues pittoresques d'antiquités, ruïnes, châteaux (...) qui font l'ornement, l'éclat et la beauté du Royaume de Hollande (...). Amsterdam, J.S. van Esveldt-Holtrop, 1807 [met de letterdruk aanduiding "Médian grand-papier" onder het adres], letterdruk titelpagina met op de keerzijde de index "Les XIII. cahiers qui forment cette collection d'Estampes", gevolgd door de volgende gravures: 300 platen met elk 2 gezichten, 2 uitslaande profielen (Den Haag en Alkmaar), 2 uitslaande gezichten (beide Alkmaar), 9 gezichten op Vlaardingen op 8 uitslaande platen, 1 groot uitslaande kaart van Kennemerland, en 3 platen met elk een enkel gezicht (Oudewater, Alkmaar en Vlaardingen) over de volledige pagina, 3 frontispices (De Vechtstroom, Het Watergraafs of Diemermeer en Het Zegepralent Kennemerlant), iets later half marokijn met vergulde, geribde en blindgestempelde rug, folio.-
€ 3000 - € 6000
kavel: 719
The history and topography of Holland and Belgium
-N.G. van Kampen. [Vert.] William Gray Fearnside. Illustraties door W.H. Bartlett. London, George Virtue, [1837]. Groot 8vo, leer, titel op rug in goudopdruk, platten met bordure en centrum met typografische en florale motieven in goudopdruk, goud-op-snee. Titel met geïllustreerd frontispice door Bartlett & Payne, IV,204 pp. + 61 platen en een uitslaande kaart van Nederland en België, alle in staalgravure. De gravures met vloeibladen. Zeer goed ex.-

verkocht € 150.00