700-742 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 729] [730 - 739] [740 - 742]
kavel: 730
[Den Haag] Beschryvinge van 's Gravenhage
-behelsende desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en particuliere gebouwen daar in sijnde, en desselfs voorname grachten, pleynen, straaten, wandelingen en buytenwegen (...). Mitsgaders de oude coustumen (...) door Gysbert de Cretser. Waar achter bygevoegt is de Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem. Amsterdam, Johannes Ratelband, [1729]. Drie delen in één band, (16),145,(7),104,(6); 60 pp., met twee gegraveerde frontispices, groot uitslaand gegraveerd profiel en 8 (deels) uitslaande gegraveerde platen, half-leer, 4to.-
€ 400 - € 800
kavel: 731
J. Kuyper, Gemeente-Atlas van Utrecht
-naar officieele bronnen bewerkt. Leeuwarden, Hugo Suringar, ca. 1870. Compleet met de provinciekaart van Utrecht en 73 gemeentekaarten. In orig. linnen, rug sleets en verschoten van kleur, inhoud hier en daar roestvlekjes, verder net ex.-

verkocht € 420.00
kavel: 732
[Egmond aan Zee] "Platte Gront van Egmont op Zee, met desselfs rys-werken,
-tot conservaatie van de tooren en kerk aldaar, door Anthony Torck als opper direkteur aangeleght inden jaare 1718; wyders gemeeten en geteekent door Iohannes Rollerus opsiender van gemelte wercken, en geswooren lantmeeter tot Beverwyck." Gegraveerde plattegrond, 50,5 x 57,5 cm., met twee grote inzet-profielen onderaan, een kleinere ingezette plattegrond (situatie 1686) en gezicht, en cartouches met opdracht (gedateerd 1719) en met legenda, oorspronkelijk uitgegeven door Weduwe Nicolaas Visser, ca. 1719, herdruk door Petrus Schenk Junior, ca. 1735.-

verkocht € 800.00
kavel: 733
[Leiden. Meursius] Athenae Batavae. Sive de urbe Leidensi,
-& Academi, virisque claris: qui utramque ingenio suo, atque scriptis, illustrarunt. Libri duo. Leiden, A. Cloucquius & Elsevier, 1625, (44),351 p., met de volgende gravures: titel, uitslaande plattegrond met profiel, uitslaand vogelvluchtperspectief met het ontzet van Leiden (met de steden Rotterdam, Delft, Schiedam en Den Haag), 1 dubbel-p. vogelvluchtperspectief van dezelfde belegering, 6 dubbel-p. platen, 53 portretten van stichters, rectoren en professoren van de Leidse universiteit, 12 illustraties (o.a. stadhuis, academiegebouw, bibliotheek en anatomisch theater), contemporain perkament, klein 4to.-

verkocht € 500.00
kavel: 734
[Merian] M.Z. [Martin Zeiller] Topographia Germaniae-Inferioris vel Circuli-Burgundici
-das ist Beschreibung und Abbildung der fürnehmsten Orter in den Niderländischen XVII Provincien oder Burgundische Kraisse. Frankfurt am Main, Caspar Merian, z.d. (1659), (4),283,(20) p., met gegraveerde titel, 12 dubbel-p. kaarten en 108 (dubbel-p./ uitslaande) gezichten en plattegronden, 19de-eeuws perkament met goudlettering op de rug, folio.-

verkocht € 3200.00
kavel: 735
[Boekband Atelier Masui] Sketches in Flanders and Holland
-with some account of a Tour through parts of those countries shortly after the Battle of Waterloo; in a series of letters to a friend. Robert Hills. London, J. Haines and J. Turner, 1816. Folio, half-leer, titel op rug in bruin en goudopdruk, gemarmerde platten, gemarmerde schutbladen, half-titel en titel, VIII,215,(1) pp. en 36 gravures in aquatint, waarvan 1 uitslaand en 5 met de hand gekleurd.-
€ 800 - € 1500
kavel: 736
[Rademaker] Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Oudheden
-Geopent, opgeheldert en wydlopig beschreven in steden, dorpen [enz.]. Matthaeus Brouerius van Nidek en Isaak le Long. Abraham Rademaker. Vijfde en Zesde deel. Dordrecht, Abraham Blussë en Zoon, 1771.-
€ 150 - € 300
kavel: 737
[De Cloet] Voyage pittoresque dans le Royaume des Pays Bas,
-dédié a S.A.I. & R. Madame la Princesse d'Orange rédigé par Mr. de Cloet. Brussel, Jobard, 1825, 2 delen, zonder paginering, beide delen met gelithografeerde titelpagina en 102/ 100 (getinte) litho's met letterdruk pagina's uitleg daartegenover, contemporain uniform half marokijn, vergulde ruggen met marokijnen titelschildjes, oblong groot 4to.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 738
[Gelderland] Lot van 4: (1) Het Geldersch Lustoord of de beschrijving van de Stad Nijmegen
-en derzelver omstreken. C. ten Hoet Jz. Gorkum, A.G. Winkler Vieweg, [1825]. Kl. 8vo, half-linnen, gelithografeerde titel door P. Velijn, (16),172,(2) pp. (2) Geldersch Arkadia of wandeling over Bilioen en Beekhuizen. Arnhem, Paulus Nijhoff, 1821, geïll. geel papieren omslag, 48 pp. (3) Een Geldersch reisje van Amsterdam of elders naar Arnhem, Zutphen, Het Loo en Nijmegen. Arnhem, Is. An. Nijhoff, 1848, geïll. groen papieren omslag, (4),103 pp. (4) Wandelingen door Gelderland en aangrenzende Noord-Brabandsche, Limburgsche en Pruissische gewesten. Mr. A.W. Engelen. Groningen, W. van Boekeren, 1847. 8vo, half-linnen, gelithografeerde titel en een andere litho door C.W. Mieling naar P. Christ voorin, (4),331,(1) pp. Schaars.-

verkocht € 460.00
kavel: 739
[Brabant, Belgisch, Nederlands] Vermakelykheden van Brabant,
-en deszelfs onderhoorige Landen. Vervattende een beknopte en zaakelyke Historische, Chronologische, Geographische en Genealogische beschryving der Steden, Dorpen (...) Marktplaatzen, Pleinen (...) en andere voorname gebouwen van dit Hertogdom. De Cantillon. Amsterdam, David Weege, 1770. 4 delen in een band: 1. Leuven. 2. Brussel. 3. Antwerpen. 4. Den Bosch en Mechelen.-
€ 900 - € 1500