veiling / Veiling 22, deel I Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 700-742 Topografie Nederland
[702] [703] [704] [705] [706]
kavel: 704 verkocht € 900.00

[Den Haag] Beschryving van 's Graven-Hage,

behelzende deszelfs oorsprong, benaming, gelegentheid, uitbreidingen, onheilen en luister (...). Door Mr. Jacob de Riemer. Delft, R. Boitet/ Den Haag, Johannes de Cros, 1730/ 1739, 2 delen in 3 banden, (34),509; (2),511-946,(54); (10),520,78,(20) p., elk deel met titel in rood en zwart met gegraveerd vignet, deel 1a met gegraveerd frontispice, gegraveerde opdracht en 31 (van 32) (groot uitslaande/ dubbelp.) platen (incl. het grote, één meter brede profiel, uitslaande plattegronden etc.), deel 1b met 22 (uitslaande/ dubbelp.) platen, deel 2 met gegraveerde opdracht en 3 gegraveerde platen, contemporain rijk verguld (nagenoeg) uniform gemarmerd kalfsleer, de beide banden van het eerste deel met het wapen van Den Haag op beide platten, alle sneden verguld, folio.
Het gezicht van de Nieuwe Kerk (plaat 26 in deel 1, t.o. p. 398) ontbreekt; diverse uitslaande/ dubbel-p. platen/ plattegronden met scheur(tje); het grote profiel los zoals vaak. De banden zijn wat sleets, de beide banden van deel 1 zijn beschadigd aan de rugeinden. Deel 2 verscheen 9 jaar na het eerste deel, en is dan ook niet geheel uniform gebonden (o.a. zonder het wapen). Ondanks de defecten een fraai exemplaar op groot papier misschien bedoeld als exemplaar dat het stadsbestuur aan belangrijke gasten kon schenken. De eerste en enige druk van deze standaardbeschrijving van Den Haag, zeer rijk geïllustreerd. (totaal 3)