850-873 Topografie buiten Europa

[850 - 859] [860 - 869] [871 - 873]
kavel: 860
[Reis naar Arabië. Met belangrijk hoofdstuk over de koffieplant] Voyage de L'Arabie
-Heureuse, par l'ocean oriental, & le Detroit de la Mer Rouge. Fait par les Francois pour la premiere fois, dans les annees 1708, 1709 & 1710. Avec la relation particuliere d'un voyage du Port de Moka a la Cour du Roi d'Yemen, dans la seconde expedition des annees 1711, 1712 & 1713. Un memoire concernant l'arbre & le fruit du cafe... et un traite historique de l'origine & un progres du cafe. La Roque. Amsterdam, Steenhouwer en Uytwerf, 1716.-
€ 400 - € 600
kavel: 861
[Venezuela] The Land of Bolivar. War, peace and adventure in the Republic of Venezuela
-James Mudie Spence. 2e ed. London, Simpson Low & Co., 1878. 2 delen, elk met frontispice, illustraties en kaarten. 8vo, deel 1: xx,323,24 pp. en 4 kaarten; deel 2: xi,435 pp. en 3 kaarten. In groen linnen band met titel en drukkersvignet in goudopdruk op voorplat.-

verkocht € 130.00
kavel: 862
[China. Zuid-Afrika] A voyage to Cochinchina in the years 1792 and 1793:
-containing a general view of the valuable productions and the political importance of this flourishing kingdom; and also of such European Settlements as were visited on the Voyage: with Sketches of the Manners, Character, and Condition of their Several Inhabitants. To which is annexed an account of a journey made in the years 1801 and 1802, to the residence of the chief of the Booshuana Nation [Zuid-Afrika]. By John Barrow. Londen, gedrukt door Strahan and Preston voor T. Cadell en W. Davies, 1806, XVIII, 447 p., met uitslaande, gegraveerde kaart en 18 (van 20) in kleuren gedrukte en/ of handgekleurde aquatint platen (w.o. frontispice en 2 dubbel-p.), modern halfleer in oude stijl, 4to.-

verkocht € 400.00
kavel: 863
[Willem Barentsz. Scheepvaart om de Noord naar China] Kort verhael van d'eerste Schipvaerd
-der Hollandsche ende Zeeuwsche schepen by noorden Noorwegen, Moscovien ende Tartarien om, nae de Coningrijcken van Cathay ende China. [Johannes Janssonius. Amsterdam, 1645]. Nieuwere gekartonneerde band en schutbladen, 71 pp. 25 (van 32) gravures.-
€ 450 - € 600
kavel: 864
[Noord-Amerika] Spoorwegen
-De Union Pacific Spoorweg-maatschappij van Noord-Amerika door J.H. Broekman Jr. Met een kaart. Amsterdam, Ellerman & Hoitsema, 1871. 79 p. Met kaart (95 x 29 cm.) + Centraal Pacific Spoorweg-Maatschappij van California en hare 1ste Hypotheek-Obligatiën. J.H. Broekman, 1870 + Toelichting der uitdeeling van de Chicago & North Western Spoorweg-maatschappij. W.F. Piek. Amsterdam, Blikman & Sartorius, 1870 + Amerikaansche Spoorwegtoestanden no. 4-12. T.H. Huizenga. Groningen, gebr. Hoitsema, 1874. -

verkocht € 170.00
kavel: 865
[Noord-Amerika] Spoorwegen
-Études faites par la banque Étienne Muller & Cie sur les Chemins de Fer Américains d'après des renseignements officiels dl. 1-18. Deel I: Chemin de fer de l'Union Pacific/du Southern Pacific, 1906. 8, 4 p. incl. kaart 38 x 32,5 cm. + Baltimore & Ohio Railroad; Atchison, Topeka & Santa Fé Railroad; Erie Railroad C.; Norfolk & Western Railway C.; Louisville & Nashville Railroad C.; Illinois Central Railroad C.; Southern Railroad C.; Wabash Railroad C.; Missouri, Kansas & Texas Railway C.; New-York Central & Hudson River Railroad C.; Reading C.; Chicago, Milwaukee & St. Paul Railway C.; Grand Trunk Railway Company of Canada; Rock Island C.; Chesapeake & Ohio Railway C.; Pennsylvania Railroad C. en Canadian Pacific Railway C. Alle compleet met uitslaande kaart.-

verkocht € 180.00
kavel: 866
[China. Helman] Faits memorables des empereurs de la Chine,
-tirés des annales Chinoises, dédiés à Madame, orné de 24 estampes in 4o. Gravés par Helman, d'après les dessins originaux de la Chine tirés du Cabinet de Mr. Bertin (...). Parijs, "chez l'auteur, graveur de Madame"/ M. Ponce, 1788, gegraveerde titelpagina, opdracht en 24 platen elk met tegenoverliggend gegraveerd tekstblad, oorspronkelijk (?) karton met manuscript titel op voorplat, 4to (31 x 23 cm.).-
€ 1800 - € 3600
kavel: 867
[IJsland. Uno von Troil] Lettres sur l'Islande. Par M. de Troil, Evêque de Linkoeping.
-Traduites du Suédois par M. Lindblom. Avec figures. Parijs, de l'Imprimerie de Monsieur, 1781, XLVIII,474 p., met de volgende (groot) uitslaande gravures: kaart van IJsland (25,5 x 33 cm.), 1 andere uitslaande kaart en gezichten op een geiser, het schiereiland Boo-Shala en de grot van Fingal te Staffa, 1 uitslaande letterdruk tabel, contemporain verguld kalfsleer, platten met vergulde borders aan binnen- en buitenzijde, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, alle sneden verguld.-
€ 450 - € 900
kavel: 868
[Moskou. Mayerberg] Voyage en Moscovie d'un ambassadeur,
-conseiller de la chambre impériale, envoyé par l'Empereur Leopold au Czar Alexis Mihalowics, grand duc de Moscovie [door Augustin Mayer baron van Mayerberg]. Leiden, F. Harring, 1688, (2),381 p., contemporain kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 12mo.-
€ 250 - € 500
kavel: 869
[Zuid-Afrika. Kolbe] Naaukeurige en uitvoerige beschryving van de Kaap de Goede Hoop,
-behelzende een zeer omstandig verhaal van den tegenwoordigen toestant van dat vermaarde Gewest, (...) nevens een geleerde beschryving van het Klimaat en den Aart van dat Landschap; van deszelfs dieren, visschen, vogelen, planten, kruiden (...) waar by nog komt een zeer nette en uit eige ondervinding opgemaakte beschryving van de oosprong der Hottentotten (...) door Peter Kolbe. Amsterdam, Balthazar Lakeman, 1727, 2 delen, (16),529, (3); (4),449,(87) p. met gegraveerd frontispice, portret, 1 groot uitslaande en 5 dubbel-p. kaarten, 1 dubbel-p. gezicht op de Kaap, 1 plattegrond van een tuin en 43 andere platen, contemporain uniform kalfsleer met vergulde en geribde rug, folio. -
€ 2000 - € 4000