veiling / Veiling 22, deel I Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 850-873 Topografie buiten Europa
[850] [851] [852] [853]
kavel: 851 verkocht € 500.00

[India en Ceylon. Baldaeus] Naauwkeurige Beschryvinge van Malabar en Choromandel,

Der zelver aangrenzende Ryken, En het machtige Eyland Ceylon. Nevens een omstandige en grondigh doorzochte ontdekking en wederlegginge van de Afgoderye der Oost-Indische Heydenen. (...) Zynde hier by gevoeght een Malabaarsche Spraak-konst. Amsterdam, Johannes van Waasberge en Johannes van Someren, 1672, 3 delen in één band, (10),198; (2),44,(8),45-200; 101-132; (2),188,(11) p., met gegraveerd frontispice, 30 dubbel-p./ uitslaande platen (w.o. 4 kaarten) en 1 plaat over de volledige pagina, 2 portretten, 3 dubbel-p. platen m.b.t. het Malabaarse schrift, vele illustraties in de tekst, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, folio.
Weggekrast bibliotheekstempel op de titelpagina; plaat van Coulang watervlekkig Overigens intern in uitstekende staat met alle platen aanwezig volgens de bindersindex. Leer over scharnieren gescheurd en rugeinden wat sleets. Landwehr VOC 556; Tiele 70. De belangrijkste 17de-eeuwse bron met betrekking tot de Nederlandse aanwezigheid in zuidelijk India, met name Ceylon. De Gereformeerde missionaris Baldaeus verbleef van 1656 tot 1665 op Ceylon en leerde er ook de plaatselijke taal, zodat hij christelijke boeken in die taal kon vertalen.