veiling / Veiling 22, deel I Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 850-873 Topografie buiten Europa
[856] [857] [858] [859] [860]
kavel: 858 verkocht € 320.00

[Chili. Philippi] Reise durch die Wueste Atacama

auf Befehl der Chilenischen Regierung im Sommer 1853-54 unternommen und beschrieben von Doctor Rudolph Amandus Philippi (...). Nebst einer karte und XVII tafeln. Halle, E. Anton, 1860, IX,(1); 192; 62 p., met de volgende (getinte) litho's: uitslaande, gelithografeerde kaart, 10 gezichten, 2 uitslaande profielen, 2 platen met fossielen, 6 (handgekleurde en met gom gehoogde) platen met dieren, 1 plaat met schelpen en 6 platen met planten, oorspronkelijk karton, folio.
Watervlekkig in benedenmarge; gebruind in marges; hier en daar enigszins roestvlekkig. De band met wat slijtage aan de randen. Desondanks een goed exemplaar. Bevat fraaie gezichten van La Caldera, Plaza de Copiapo, Chanaral de las Animas, Linca de Chanaral, Establecimiento del Salado, Cachinal de la Costa, Paposo, El Cobre (gekleurd), Plaza de Atacama en Trespuntas. Philippi (1808-1904) was een Duitse botanicus en geoloog, die zich in 1851 in Chili vestigde, waar hij professor in de botanie werd aan de universiteit van Santiago. Het voorliggende, betrekkelijk zeldzame werk is het resultaat van een reis door de woestijn van Atacama, van Taltal naar Copiapó. Stafleu & Cowan 7850.