veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw
[467] [468] [469] [470] [471]
kavel: 469 € 300 - € 500

[Botanica] Groot en algemeen kruidkundig, hoveniers, en bloemisten woordenboek,

behelzende de manier om moes-, bloem-, vrugt-, kruid-tuinen, wildbossen, wijngaarden, oranje-huizen, stook-kassen, enz. aanteleggen [sic], enz. en allerlei gewassen te kweeken. Alles volgens de ondervinding van de ervarenste hoveniers der tegenwoordige eeuw. (...) Waarbij ook komt (...) het gebruik der barometers, thermometers, en hygrometers (...). Met koperen platen versierd. door Philip Miller, hovenier van het genootschap (...) te Chelsea (...). Voorzien van een voorrede van (...) Adrianus van Royen (...) uit het Engels vertaald en uitgegeven door Jacob van Eems. Leiden, gedrukt door Van Damme voor P. van der Eyk en J. van der Kluis, 1742-1745, 4 delen met doorlopende paginering in 2 delen, (20),1-364,(12),365-593; (4),595-1238,(2) p., met 13 gegraveerde platen (op een na alle uitslaand), enkele illustraties in de tekst, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met vrijwel onleesbaar titelschildje, folio.
Deel 1 watervlekkig over de eerste pagina's, hoeken en randen wat gesleten, verder nette set. (totaal 2)