900-948 Cartografie en atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 931] [932 - 942] [943 - 948]
kavel: 920
[Leti. Amersfoort] Amisfurtum vulgo Amersfoort
-Plattegrond van Amersfoort uit Teatro Belgico, o vero ritratti historici, chrono-logici, politici, e geografici, delle sette provincie unite, 1690 door Gregorio Leti. Amsterdam, Willem de Jonge, 1690.-

verkocht € 250.00
kavel: 921
[Leti. Deventer] Daventria vulgo Deventer
-Plattegrond van Deventer uit Teatro Belgico, o vero ritratti historici, chrono-logici, politici, e geografici, delle sette provincie unite, 1690 door Gregorio Leti. Amsterdam, Willem de Jonge, 1690.-

verkocht € 200.00
kavel: 922
[Leti. Groningen] Groeninga vulgo Groeningen
-Plattegrond van Groningen uit Teatro Belgico, o vero ritratti historici, chrono-logici, politici, e geografici, delle sette provincie unite, 1690 door Gregorio Leti. Amsterdam, Willem de Jonge, 1690.-

verkocht € 300.00
kavel: 923
[Leti. Leeuwarden] Leoverdia
-Plattegrond van Leeuwarden uit Teatro Belgico, o vero ritratti historici, chrono-logici, politici, e geografici, delle sette provincie unite, 1690 door Gregorio Leti. Amsterdam, Willem de Jonge, 1690.-

verkocht € 200.00
kavel: 924
[Georg Braun] Itinerarium Belgicum
-Agrippinae Coloniae, 1587. [Georg Braun]. 4to, perkament, geïllustreerde titel, 96 pp. incl. 22 kaarten over de dubbele pagina: (1) Belgicae Tab. (2) Brabantiae Duc. (3) Kerpen et Lumerschum Duc. (4) Duc. Lymburgensis. (5) Lutzemburgum Duc. (6) Geldriae Duc. (7) Flandriae Com. (8) Artesia. (9) Hannonia. (10) Hollandia. (11) Zelandia. (12) Com. Namurensis. (13) Com. Zutphaniae. (14) Frisia Orientalis. (15) Groningense Terr. (16) Frisia Occ. (17) Episc. Ultrajectensis. (18) Transisulana. (19) Episc. Leodiensis. (20) Episc. Trevirensis. (21) Juliacensis Duc. (22) Clivensis Duc.-
€ 6000 - € 9000
kavel: 925
[De XVII Provinciën] Topographia Circuli Burgundici
-Oder Beschreibung und Eigentliche Abbildung der Vornehmsten Oerter in dem Hochloblichen Burgund und Niderlandischen Craijsse. M.Z. [Martin Zeiller]. Franckfurt, Caspar Merian, 1654. Eerste druk.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 926
[Wiebeking. Holland en Utrecht] Karte von den Provinzen Holland und Utrecht in VIII Blatt
-aus Hülfsmittel die auf dem Local geprüft sind (...) beendigt im December 1796. C.F. Wiebeking. Gegraveerd door Eckard, Darmstadt. Groot folio (47 x 34 cm), gekartonneerde band, compleet met 8 kaarten (ca. 44 x 58 cm) waarvan enkele in lichte randkleuring (handgekleurd).-
€ 900 - € 1200
kavel: 927
[Goos. Zeeatlas] Derde deel der Nieuwe Groote Zee-Spiegel
-Inhoudende het Straets-Boeck. Ofte Vertooninge en de Beschryvinge Der Middellantsche Zee, In verscheyde Zee-Kaerten en Opdoeningen van Landen etc. Amsterdam, Pieter Goos, 1662. Folio, halfleer, gemarmerde platten, geïllustreerde titel, opdracht, (8),120 pp., compleet met 25 kaarten in kopergravure en talrijke kust- en havenprofielen in houtsnede in de tekst.-
€ 10000 - € 12000
kavel: 928
[Blaeu. China-atlas] Novus Atlas Sinensis
-Dat is Afbeeldingen en Beschryving van alle de Landschappen van het Groote Ryck SINA in Latijn beschreven door P.M. Martinum S.J. en uytgegeven by Joan Blaeu, 1656. Seste Deel van de Nieuwe Atlas oft Toonneel des Aetdrycx. Nieuwere band, halfleer, gemarmerde platten, titel op rug in groen en goudopdruk, bindlinten, nieuwe schutbladen. Geïll. titel, (4),213,(18),XVIII,40 pp., compleet met 17 kaarten: (1) Imperii Sinarum Nova Descr. (2) Pecheli sive Peking Imp. Sin. Provincia Prima. (3) Xansi. (4) Xensi. (5) Xantung. (6) Honan. (7) Suchuen. (8) Huquang. (9) Kiangsi. (10) Nanking sive Kiangnan. (11) Chekiang. (12) Fokien. (13) Quantung. (14) Quangsi. (15) Queicheu. (16) Iunnan. (17) Japonia Regnum. Alle 17 kaarten en de titelpagina in zeer heldere originele handkleuring.-
€ 16000 - € 20000
kavel: 931
[Guicciardini] Description de Touts les Pays-Bas
-Par Messire Loys Guicciardin G.H. Florentin. Avec toutes les cartes geographiques desdits Pays & plusieurs pourtraicts de villes nouvellement tierez en belle perspective par M. Pierre de Keere [Petrus Kaerius]. (...) Add. Pierre du Mont [Petrus Montanus]. Arnhem, Johannes Janssonius/ Amsterdam, Petrus Kaerius, 1613. Leer, oblong 4to, titel op rug in goudopdruk, titel met vignet, verso geïll. blad met de wapens van de XVII Provinciën, geïllustreerde titel met historische en allegorische figuren, (12),606,(1),(38) pp. en 87 kopergravures, meest van steden en een paar van gebouwen. Verder een groot aantal begin- en sluitvignetten in houtsnede. Eerste Arnhemse Janssonius druk.-
€ 2400 - € 3000