900-948 Cartografie en atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 931] [932 - 942] [943 - 948]
kavel: 932
Kaarten der Provinciën van het Koningrijk der Nederlanden
-Vervaardigd naar de Groote Topographische en Militaire Kaart van het Ministerie van Oorlog en naar Schetsen der Gemeenten van P.H. Witkamp. Den Bosch/ Den Haag, Henri Bogaerts en J. Smulders, 1866. Met 8 lithografische kaarten met alle Nederlandse provincies. Plano, 72 x 53 cm. In portfolio met geïll. titelblad. Portfolio sleets en watervlekkig, kaarten iets roestvlekkig, randen wat rafelig. Bijgevoegd: Het koninklijk paleis te Amsterdam. C.T.J. Louis Rieber. Leiden/ Haarlem, voorheen E.J. Brill/ Emrik & Binger, 1899-1902. In portfolio, linnen met goudopdruk, 50 x 70 cm. Portfolio wat sleets, titelblad en aantal pp. roestvlekkig + Orbis Terrarum Antiquus. Christiano Theophilo Reichardo. Neurenberg, J.L. Lotzbeck, ca. 1860. Zesde druk. Met vele kaarten. Halfleer, titel verguld op voorplat, 35 x 21,5 cm. Band wat sleets, rug aan bovenzijde losgaand. -

verkocht € 150.00
kavel: 933
Atlas der geheele aarde
-naar de laatste ontdekkingen en vorderingen in de Aardrijkskunde bewerkt. J. van Wijk Roelandszoon, J. Jager. Groningen, J. Oomkens & J. Zoon, ca. 1850. Gegraveerde titelpagina, met 34 dubbelpagina lithogr. kaarten. Orig. omslag, folio. -

verkocht € 250.00
kavel: 935
[Guicciardini] Belgicae sive Inferioris Germaniae Descriptio
-Ludovico Guicciardino. Amsterdam, Jacob van Meurs, 1660. 2 delen. (9), 521p. Geïll. frontispice, 28 uitslaande kaarten. Perkament, titel in inkt op rug. 12mo. -
€ 200 - € 400
kavel: 936
[Guicciardini] Niderlands Beschreibung [1580]
-in welcher aller darinn begriffnen Landschafften, Fürstenthumben, Graveschafften, Herzschafften, Bisthumber, Abteyten, Stetten (...). Mit Geographischen Tafeln, Stetten und andern Figuren (...). Ludwig Guicciardin, [vert.] Daniel Federmann von Memmingen. Basel, Sebastian Henricpetri, 1580. Folio, leer, titel in rood en zwart, (28),CCCXXXV,(2) pp. met talrijke afbeeldingen in de tekst en 4 kaarten buiten de tekst, alle in houtsnede.-
€ 1500 - € 3000
kavel: 937
[Tirion. Wereldatlas] Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas
-Bestaande in eene verzameling van eenige der algemeenste en nodigste Landkaarten; alle in de Nederduitsche taal. En na de alderlaatste ontdekkingen van de L'Isle en anderen opgesteld en in een voegzame grootte uitgegeven; om op eene gemaklyke wyze by het leezen der Nieuws-Tydingen en Historien te konnen worden gebruikt. Amsterdam, Isaak Tirion, 1744.-
€ 10000 - € 15000
kavel: 938
Nouveau Theatre de la Guerre aux Pays Bas
-Ou cartes tres detaillees du Duche de Brabant et partie de la Hollande, dressees d'apres les meilleures du Pays et en particulier celle d'Hollande. [Covens et Mortier]. Paris, Dheulland, [1747]. Grote samengestelde kaart in zes delen met elk 4 segmenten op linnen, verso het overzichtskaartje in 6 delen. Alle kaarten en kaartjes in kopergravure en oudtijdse kleuring. Handgekleurd. Uitgevouwen 126 x 118 cm. Incidenteel vlekje op hoekjes.-
€ 600 - € 900
kavel: 939
[Militaria. Parijs] Environs de Paris
-dans un rayon de 30 kilomètres. Parijs, Eugène Andriveau-Goujon, 1889. Uitslaande gegraveerde kaart op linnen, 84 x 106 cm. Linnen band met titel in goudopdruk, 21,5 x 13 cm. Band sleets op rug en scharnieren, linnen op rug deels losgaand + Plan de Paris et ses fortifications. Parijs, Auguste Logerot, 1843. Uitslaande gegraveerde kaart op linnen, 70 x 103 cm. In cassette, 18,5 x 13 cm. Cassette sleets, 1 zijde los. Kaart iets gebruind, hier en daar vlekkig. Bijgevoegd: Cours éléments d'art et d'histoire, a l'usage des élèves de l'École Royale Spéciale Militaire. Jean-Thomas Rocquancourt, 1836 + De versterking van Parijs. J.K.H. de Roo van Alderwerelt. 1874 + Mémoires historiques et militaires sur Carnot. Lazare Carnot en Pierre Fançois Tissot. 1824.-

verkocht € 130.00
kavel: 940
[Militaria] Architecturae militaris synopsis
-of: Vollstaendiger Entwurff der Ingenieur Kunst. Matthäus Seutter. Augsburg, ca. 1730. Handgekleurde gravure, 49,5 x 57,5 cm. 3 gerepareerde scheurtjes aan onderzijde, 2 kl. gaatjes. Bijgevoegd: Nieuw Belegeringsspel. Kleurenlithografie, eind 19e eeuw, 61 x 46 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 941
[Fortificatie-atlas] Il Teatro del Belgio
-o sia descritione delle Diedisette Provincie del Medesimo; Con le Piante delle Citti, e Fortezze Principale; da chi al presente possesse (...) Galeazzo Gualdo Priorato. Frankfurt, zonder uitgever, 1673. Eerste druk.-
€ 1500 - € 2000
kavel: 942
[Reilly. Deel-atlas Brabant en Limburg] Universal Atlas 2. Theil. Holland
-Oblong folio, leer, platten met blindstempeling, voorplat met titel, atlas met 9 planokaarten. 668. Das Deutsche Meer mit dem Kanale; 653. Die General Staaten; 657. Brabant Holländischen Antheils; 658. Die Markgrafschaft Bergen op Zoom (en) Die Herrlichkeiten Willemstadt, Prinsenland und Steenbergen; 659. Die Baronie Breda; 663. Das Unterquartier Peelland; 665. Das Land über der Maas mit Vroenhove und Maastricht; 666. Valkenburg mit Dalem, Hertogenrade, Vroenhove und Maastricht; 667. Die Zerstreuten Länder an der Maas.-

verkocht € 280.00