[1510] [1511] [1512] [1513] [1514]
kavel: 1512 verkocht € 420.00

Jaap van Dam (1876-1972). "Proloog. Doek"

Gouache, 13 x 20,5 cm, in pen gesigneerd r.o. en getiteld l.o., met bovenmarge opgezet op karton.
Prachtig futuristisch ontwerp. De grote tentoonstelling in 1934, waarvoor Jaap van Dam het enorme complex "Oud Venetië" bouwde, werd verlicht door natriumlampen van Philips, de eerste toepassing daarvan. Op deze tekening is vermoedelijk een dergelijke lamp te zien.