1-65 Children's Books

[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] [41 - 50] [51 - 60] [61 - 65]
kavel: 1
Kleine gedichten voor de lieve jeugd
-aan de Hoogere Scholen, naar Mr. Hieronymus van Alphen, door een student. Amsterdam, J.C. Spijker, 1852. 2 parts in one vol. 34, 16, (2) p. Orig. boards, 8vo. Spine partly loosening + Nut en verpoozing, in merkwaardige gebeurtenissen van vroegeren en lateren tijd. Dirk Sluijter. Amsterdam. Schalekamp, Van de Grampel, Bakker, c. 1840. Prize binding of Stads Tusschen Scholen, Amsterdam. VIII, 160 p. Title p. with vignette, full-page engr. Half cloth. 8vo + Leerzame gesprekjes of de vlijt der kinderen opgewekt. J. Hazeu en C. Zoon. Amsterdam, Willem van Vliet, 1822. 87, (1) p. With 10 text engr. 8vo. + Vertellingen, gesprekken en brieven voor kinderen. C.G. Salzmann. Amsterdam, Johannes van der Hey, 1815. (2), 184 p. 3 col. engr. Cloth, 8vo. Rebound, title reinforced, 1 engraving loose - and 4 more. Bindings worn, int. minor imperfections.-
€ 100 - € 200
kavel: 2
Voor 't Jonge Volkje
-Publ. unknown, c. 1890. Leporello comprising 8 chromolithographs and lith. cover. Total length 150 cm.-

verkocht € 140.00
kavel: 3
Metz & Co - C. de Leeuw-Schönberg. Wat moeder kleine Kitty vertelde
-Zeven oorspronkelijke verhaaltjes van C. de Leeuw-Schönberg, 1923. 14 pp. 4to. With fine illustrations by Herta Zuckermann. Small tear in spine, occ. stained + El Pintor's Toverboek van 1001 nacht. Pop-up leporello, 1941. Cover reattached, else fine - and M.C. van Oven-van Doorn. Bij ons op de Boerderij. Ills. Elisabeth Ivanovsky. Amsterdam, Van Holkema en Warendorf, [1945]. Edgeworn, name on flyleaf.-
€ 60 - € 90
kavel: 4
[Chapbooks] Een Schoone en Wonderlyke Historie van Valentyn en Oursson
-De twee Edele vroome ridders, Zoonen van den Mogenden Keyzer van Grieken en Neven van den Edelen Koning Pepyn, toen ter tijd Koning van Vrankryk. Uyt het Frans in 't Nederduyts overgezet: Van nieus overzien en verbeterd met eenige schoone Figuuren. Amsterdam, S. and W. Koene, 1804, 120 p., with title woodcut and 23 (repeated) woodcut illustrations (e.g. book burning), later wrapper, 4to.-
€ 70 - € 120
kavel: 5
[Picturebooks] W. Shakespeare
-De koopman van Venetië. Plates by James. D. Linton. Amsterdam, Van Holkema en Warendorf 1910. No. 256/325. Folio in half-leather decorated book binding with tipped-in plates.-

verkocht € 80.00
kavel: 6
[AB-books] Het Nederlandsch AB-Boek
-behelzende in het kort voor de jeugd alle de voornaamste merkwaardigheden onzes vaderlands, van deszelfs opkomst af tot heden toe. The Hague, Weduwe J. Allart en Comp, 1823. 1st ed. Small 8vo, XXXVI,311,(1) p. Original half leather with marbled boards. Title on spine; complete with 6 full p. engravings, each with 4 alphabet images, and the folded, handcoloured map of the Koninkrijk der Nederlanden. Spine worn, else a fine copy of this historical description of the Netherlands in alphabet form + Vaderlandsch A-B boek voor de Nederlandsceh jeugd. (J.H. Swildens). Amsterdam, W. Holtrop, 1781, (28) pp., engraved title p., 28 engraved ills., contemp. cardboard. Bound with: Eerste beginsels van het cyfferen en van alle kunsten en handwerken (58,(2) p.). Boards covered with plastic coating, clean copy + Nieuw A.B.C. Boekje voor leerzame kinderen met plaatjes. Amsterdam, G. van der Linden, c. 1870. 15 p. Printed on cheap paper, no add. cover, as issued. Chip at bottom of cover - added: Het Nederlandsch Leesboek; behelzende in het kort voor de jeugd alle de voornaamst merkwaardigheden onzes Vaderlands (...) met platen. Dordrecht, Blussé en van Braam, 1830. xxxvi, 311 p. Half cloth, worn copy, without the folded map. -

verkocht € 60.00
kavel: 7
Poppenvilla
-Kluitman, 1895. Cardboard picturebook which can be set up as a triangular dollhouse, with 3 colour illustrated boards and a triangular roof. Pages alternating coloured and black lithographs. Dining room, living room and servants' area. Fine copy.-

verkocht € 120.00
kavel: 8
[AB-books] Nieuw prent ABC Boekje
-ten einde den lieven kleinen het aanleeren der letters gemakkelijk te maken. J.F.L. Müller. Leiden, B. Noothoven van Goor, 1869. 13 p. Spine restored with acid free tape. Added: ABC. 10 p. Author and publ. unknown, c. 1930. 10 p. (A is de Aalbes, die wij allen graag lusten).-

verkocht € 70.00
kavel: 9
Le Livre des Mille Nuits et Une Nuit
-Eug. Faxquelle, ed. Trsl. J.C. Mardrus. With chromotypes by Mulot, Krieger et al. Numerous colour plates by D. de Malherbe, text by Motteroz & Martinet within decorative coloured boarders. Contemporary half red morocco, spines gilt and lettered in French. Complete set in 8 vols., c. 1910. -

verkocht € 160.00
kavel: 10
Bato. Een boek voor het jonge Nederland
-Uitgegeven door W. Marten Westerman/ E. Laurillard, onder medewerking van vele letterkundigen. Amsterdam, Gebroeders Binger, 1870-1875, 2 vols. per year. With many colour lithographic plates. Halfleather, gilt title on spine, uniformly bound.-
€ 70 - € 120