820-986 Topography: The Netherlands

veiling / Auction 25. Session IV. Topography, Cartography, Indonesia, Asian Arts, Graphic and Fine Arts
[820 - 830] [831 - 840] [841 - 850] [851 - 860] [861 - 870] [871 - 882] [883 - 892] [893 - 902] [903 - 913] [914 - 923] [924 - 933] [934 - 943] [944 - 953] [954 - 963] [964 - 973] [974 - 983] [984 - 986]
kavel: 820
[Alkmaar. Van der Woude] Kronyck van Alkmaar
-Met zijn dorpen. Ende de voornaamste geschiedenissen desselfs, van 't beginsel der bouwinge der voorsz. stadt Alckmaar, tot den jaren 1658. Waar by gevoegt is P.J. Schagen, Alckmaar-Beleg, en 't octroy van de Scher-meer (...). C. van der Woude. Tweede druk. Vermeerdert met 21 gezigten, zo om als binnen Alckmaar, na 't leven getekent, door Abraham Rademaker. Amsterdam/ Alkmaar, S. van Esveldt/ J. Maagh, 1743, (6),190,(15) p., with the following engravings: title vignette, double-p. map of the Schermer, double-p. bird's-eye view of the siege of Alkmaar in 1573 and 21 fine double-p. views, contemporary vellum w. title in pen on spine, 4to. -

verkocht € 230.00
kavel: 821
[Alphen aan den Rijn. Plemper] Beschryving van de Heerlykheid en het dorp Alphen
-aan den Ryn. D'aaloude herkomst, bevolking (...) en zyne huidendaagze geleegenheid. Doorwrogt met een voegzaame schets van het Heemraadschap van Rynland. Door P. Plemper. Met konst-printen geciert. Leiden, H. van Damme, 1714, 1st ed., (24),261,(11) p., w. engr. title vignette and 7 very fine fold. plates by F. Bleyswijk, contemp. vellum, sm. 8vo.-

verkocht € 150.00
kavel: 822
[Alphen aan den Rijn. Plemper] Oudheeden van de heerlykheid en het dorp Alphen aan den Ryn
-D'Aaloude Herkomst, bevolking, Naamreeden, Romeinze Gedenkteekens, Uitheemze en Inlandze geschiedeniszen ten luister der Historie dienende, en zyne huidendaagze geleegenheid. Doorwrogt met een voegzaame schets van het Heemraadschap van Tynland. Met Konst-printen geciert. P. Plemper. 2nd ed. Leiden, Hendrik & Daniel van Damme, 1728. Small 8vo, full leather, profusely gilt spine, title with vignette, (25), 261, (11 = index) pp. Complete with 7 folding engraved plates and "drempeldichten" by J.J. Mauricius and A. Pars. Good copy.-

verkocht € 180.00
kavel: 823
[Amersfoort. Van Bemmel] Beschryving der stad Amersfoort
-behelzende derzelver gelegenheid, oorspronk, benaaming, oude en tegenwoordige gedaante (...) meest uit echte stukken, Brieven en hand-vesten zaamengesteld. Abraham van Bemmel. Utrecht, Henrikus Spruyt, 1760. 2 parts in one vol. (20), 454, (1), 457-1018, (8) p. With 8 folding engravings. Leather, title gilt on spine, large 8vo. Lacks the full-page engraving with the seals of Amersfoort. Leather on spine sl. worn.-

verkocht € 420.00
kavel: 824
[Amersfoort. Van Bemmel] Beschryving der stad Amersfoort,
-behelzende derzelver gelegenheid, oorspronk, benaaming, oude en tegenwoordige gedaante; alsmede de stigtingen, kerken, kloosters, godshuizen, en andere openbaare gebouwen; mitsgaders de oude en hedendaagse regeringsvorm, privilegien, rampen en andere merkwaerdige zaken. (...) door Abraham van Bemmel. Met Kopere plaaten. Utrecht, H. Spruyt, 1760, 2 vols. w. continuous pagination, (20),454; (2),457-1018,(8) p., with 8 fine fold. engr. views by P. van Liender and 1 plate with the seals of Amersfoort, contemporary unif. blindst. vellum.-

verkocht € 190.00
kavel: 826
[Breda. Van Goor] Beschryving der stadt en lande van Breda
-Behelzende de oudheid van het graafschap Stryen (...) mitsgaders de opkomst en eerste beginselen der stadt Breda (...) alsmede een nauwkeurige en beknopte beschryving van het landt van Breda door Thomas Ernst van Goor. The Hague, Jacobus vanden Kieboom, 1744.-

verkocht € 420.00
kavel: 827
[Brielle & Voorne. Van Alkemade & Van der Schelling] Beschryving van de Stad Briele
-en den Lande van Voorn (...). K. van Alkemade & P. van der Schelling. Rotterdam, Ph. Losel, 1729. 2 parts in one vol. (28),224,(8),225-376;(8),306,(17) p. Title with engraved vignette, double-p. plan after F. van Bleyswyck, and 3 large folding maps by J. Luiken and I. Stemmers after A. Steyvaart. Contemp. gilt and blindtooled calf, ribbed and gilt back with letterpiece, folio.-

verkocht € 750.00
kavel: 828
[Cleves/Gelderland] Kleefsche en Zuid-Hollandsche Arkadia, of Dag-verhaal van twee reizen
-Claas Bruin. 2nd ed. Amsteldam, Evert Visscher, 1730. (24),208 pp. Frontispiece, 14 plates with 2 views each and 1 large folding plate. Contemp. vellum. Large folding plate with 2 small tears on fold and some staining (tears and staining mostly marginal); inside occ. stained; vellum soiled + Nymegen, de oude hoofdstad der Batavieren, in dichtmaat beschreven, en met aantekeningen, de oudheden van de stad, en die van het Quartier van Nymegen, betreffende. H.K. Arkstée. Amsterdam, Petrus Mortier, 1753. Frontisp., title with engr. vignette, 7 (folding) plates. Vellum. Frontisp. and title stained; incomplete copy in fairly good condition - and Historische beschryvinge van Culemborg. A.W.K. Voet van Oudheusden. Utrecht, J.H. Vonk van Lynden, 1753. 2 parts in 1 vol. Engr. frontisp. and armorial plate. Lacks folding panorama and 2 other plates.-

verkocht € 70.00
kavel: 829
[Culemborg. Voet van Oudheusden] Historische beschryvinge van Culemborg
-behelsende een naemlyst der Heeren van Bosichem (...) Alles by een gebragt uit bekende en beroemde historie-schryvers, oude handschriften, brieve en egte stukken. A. Voet van Oudheusden. Utrecht, J.H. Vonk van Lynden, 1753. 2 vols. (24), 418; 419-716, (25) p. Engraved frontispiece in vol. 1, 2 full-page engravings, 1 large folding engraved coat of arms, 1 folding engraving with view. Vellum, title in ink on spine, 8vo. Folding engraving loose, with 2 repaired tears, a few small tears on folds, stamps on title pages.-

verkocht € 300.00
kavel: 830
[Delft. Boitet] Beschryving der stadt Delft
-behelzende een zeer naauwkeurige en uitvoerige verhandeling van deszelfs eerste oorsprong, benaming, bevolking, aanwas, gelegenheid, prachtige en kunstige gedenkstukken en zeldzaamheden. (...) door verscheidene liefhebbers en kenners der Nederlandsche oudheden. Delft, Reinier Boitet, 1729. (18), 804, (14) pp. Allegorical frontispiece and full-page dedicatory engraving to the mayors of the city of Delft, complete with 21 engraved (folding) views and maps, including a large panorama of the city and the engraved seals of the city. Leather with ribbed gilt spine, folio. -

verkocht € 550.00