820-986 Topography: The Netherlands

veiling / Auction 25. Session IV. Topography, Cartography, Indonesia, Asian Arts, Graphic and Fine Arts
[820 - 830] [831 - 840] [841 - 850] [851 - 860] [861 - 870] [871 - 882] [883 - 892] [893 - 902] [903 - 913] [914 - 923] [924 - 933] [934 - 943] [944 - 953] [954 - 963] [964 - 973] [974 - 983] [984 - 986]
kavel: 851
[Gorinchem. Kemp] Abraham Kemps leven der doorluchtige heeren van Arkel
-ende jaar-beschrijving der stad Gorinchem, Heerlijkheyd, ende Lande van Arkel (...) tot den Jare 1500. Daar by gevoegd (...) de vryheden, keuren, hand-vesten (...). A. Kemp. Ed. by H. Kemp. Gorinchem, Paulus Vink, 1656. (14),474,(24)p. Overlapping vellum, 4to. -

verkocht € 100.00
kavel: 852
[Schoonhoven. Van Berkum] Beschryving der Stadt Schoonhoven
-bevattende in zig een verhaal van derzelver grond (...) alles te zamen gestelt uyt oude handschriften (...) met fraaie koopere plaaten en een geslagt lyst verciert. Henricus van Berkum. Gouda, Gysbert en Willem de Vry, 1762. (28), 616, (9) p. 3 folding engravings and one folding engraved genealogy. Halfleather, rebound, 4to. Some pp. with minor water stain in right-hand margin + Korte leevensschets en afbeeldingen der graaven van Holland (...) zo als dezelve voor 't grootste gedeelte op het raadhuis der stadt Haarlem vertoont worden. Ludolf Smids. Haarlem, Johannes Marshoorn, 1744. (32), (1), 200 p. Engraved folding frontispiece, folded geneal. tree, 35 portraits of which 1 folding. Vellum, title in ink on spine, 4to. Small hole in spine, frontispiece with restored tear, stamp on title page, last few pages with min. waterstaining in inner margins, 2 of the folding engr. with small folds in lower right corner.-

verkocht € 80.00
kavel: 853
[Gorinchem. Van Zomeren] Beschryvinge der Stadt Gorinchem
-en landen van Arkel, benevens der aloude en Adelyke Geslagten der Doorlugtige Heeren van Arkel (...) eertyds by een verzamelt door de heer en Mr. Cornelis van Zomeren, en nu in order gebragt door Z.H.H.T. Gorinchem, Teunis Horneer, 1755. (10),584,(4) pp. Rebound in 20th-century half faux leather, title gilt on spine. Complete with engraved coat of arms of Jacob Philip baron van den Boetzelaar, folding engraved view of Gorkum, a folding map and 2 folding plates. -

verkocht € 80.00
kavel: 854
[Gouda. Walvis] Beschryving der stad Gouda
-Bevattende een verhaal van stads grondlegginge, waterstroomen, vryheeren, gelegendheid, hooftneringe (...). [Ignatius Walvis]. "Tot Gouda, Gedrukt by Johannes en Andries Endenburg (...). En tot Leyden, By Christiaen Vermey (...)", [1714]. 2 parts in 1 vol., (24),376,(4),9-200,(4 = index) p. Folding engraved plan and 3 folding engraved views. 4to, vellum, manuscript title on spine. Fine copy.-

verkocht € 110.00
kavel: 855
[Gouda/The Hague. Walvis] Beschryving der stad Gouda
-Bevattende een verhaal van stads grondlegginge, waterstroomen, vryheeren (...). J.W. [= Ignatius Walvis]. Gouda, J. & A. Endenburg/Leiden, Christiaen Vermey, 1714. 2 parts in one vol. (22),376,200,(4) pp. 2 identical woodcut title vignettes, folding engr. plan, 4 folding engr. views and 1 folding portrait. Blindstamped vellum, 4to.-

verkocht € 170.00
kavel: 856
[Gouda/The Hague. Walvis/De Cretser] Beschryving der Stad Gouda
-Bevattende een verhaal van stads grondlegginge, waterstroomen, vryheeren (...). J.W. [= Ignatius Walvis]. Gouda, J. & A. Endenburg/ Leiden, Christiaen Vermey, 1714. 2 parts in one vol. (24),376,200,(4) pp. 2 identical woodcut title vignettes, folding engr. plan and 2 folding engr. views. Folding view of the town hall with tear, folding view of the Stads Hoofdkerk sl. spotted. Contemp. blindtooled vellum, ribbed back. Bound behind: Beschryvinge van 's Gravenhage (...). Waar achter bygevoegt is de [2] Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem. Gysbert de Cretser. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1711. 3 parts in one vol. (14),140,(8),104,(8),56,(4) pp. 2 engraved frontispieces, lacks the plates. Vellum on back board stained.-

verkocht € 100.00
kavel: 857
[Groningen. Braun & Hogenberg] Groeninga
-View of Groningen from the town book by Braun & Hogenberg, Cologne, c. 1600. Antiquely (and additionally) coloured. Image 16 x 47 cm. Short description of the print in Latin upper left, verso Latin text.-

verkocht € 100.00
kavel: 858
[Haarlem. Van Oosten de Bruyn] De stad Haarlem en haare geschiedenissen,
-in derzelver opkomst, aanwas, vergrootingen, en lot-gevallen, uit d'oudste gedenk-stukken, en eigene stads-registers, nagespoord en beschreeven door Mr. G.W. van Oosten de Bruyn. Eerste deel [all published]. Haarlem, J. Enschedé and J. Bosch, 1764, (22),341 p., with engraved title vignette and 8 plates, later half calf, gilt spine w. mor. letterpiece, folio.-
€ 60 - € 120
kavel: 859
[Haarlem. Van Rooswijk] Korte historische aanteekeningen
-wegens het voorgevallende in de Spaansche belegering der stad Haarlem in de jaaren 1572 en 1573 en verder vervolgt tot daar gemelde stad weder onder de gehoorzaamheid der Staaten van Holland en den prins van Oranje is gekomen. (N. van Rooswijk). Haarlem, Johannes Marshoorn & Petrus van Assendelft, 1739. (44), 244 p. With 2 folding engravings. Blindstamped vellum, small 4to. Some pp. sl. waterstained affecting 1 plate, 1 engraving with a few sm. spots and frayed edges, 1 engraving with sm. tear to right-hand side.-

verkocht € 130.00
kavel: 860
[Harderwijk. Schrassert] Hardervicum antiquum ofte Beschryvinge der Stadt Harderwyck
-J. Schrassert. 2nd ed. Harderwijk, W. Lunterbosch & W. Brinkink, 1732. 2 parts in one vol. (8),206,(6); (6),184,(7) pp. 2 title pages with identical woodcut coats of arms. Half roan, sm. 4to. Somewhat browned, stamp on first title and blank endpapers; binding worn.-
€ 75 - € 150