411-434 Literatuur

veiling / 28 maart 2011
[411 - 420] [421 - 430] [431 - 434]
kavel: 421
Louis Couperus- God & Goden
-L.J. Veen, Amsterdam 1902. 1e dr. 237 p. Bandontw. Jan Toorop. Mooi ex. -

verkocht € 70.00
kavel: 422
Verzet begint niet met grote woorden maar met kleine daden -Rijmprent Remco Campert/Marten Toonder
-Verzetsmuseum Amsterdam 1995. Gedrukt door Joh. Enschedé. Tekening speciaal voor de gelegenheid bij het gedicht vervaardigd door Marten Toonder. nr. 189 van 200. Gesigneerd door auteur en tekenaar.-

verkocht € 260.00
kavel: 423
Hemingway Proof copy A moveable Feast
-Jonathan Cape, London, 1964. Proefdruk voor de Engelse editie van deze posthume uitgave van Hemingway. Met stofomslag in goede staat.-
€ 80 - € 120
kavel: 424
Marginalia
-Bertus Aafjes-Omne Animal, gedichten. 1944. Nr. 256 van 275. Tekeningen Bantzinger. + Jan Spierdijk XVI sonnetten, 1945. Nr. 29/50 gesign. met opdracht. + Amsterdamsche Kwatrijnen, in oplage van 5 genummerde exemplaren. Exemplaar voor Tine (= Tientje Louw) " die heele mooie vrouw".... in wier huis poeëten en ander volk hun forum vinden. A'dam, 8 oktober 1945. + Amsterdamsche kwatrijnen, Bert Voeten, 1945. Omslag en tekening Tientje Louw, oplage 200. Eén van de 15 Romeins genummerde ex. voor Tinus (=Tientje Louw) met opdracht. - en 2 andere-
€ 120 - € 240
kavel: 425
Hugo Claus - Evergreens
-AMO, Amstelveen, 1986. Met opdracht en signatuur van Hugo Claus. Oplage 195 ex. waarvan 150 Arabisch genumm. bestemd voor vrienden en relaties van het Vlaams Cultureel Centrum en de Nederlandse Taalunie. Uitgave bij uitreiking van de Prijs der Nederlandse Letteren aan Claus in 1986. -

verkocht € 70.00
kavel: 426
Gerrit Achterberg III
-Drie ongebundeld gebleven gedichten van Achterberg. Verlucht met drie kartondrukken van Willem Snitker. Gezet uit de Romanée. Avalon Pers, Woubrugge voor Stichting Genootschap Gerrit Achterberg, 1988. In 100 ex., waarvan deze nr. 69, gesign. door Snitker.-

verkocht € 70.00
kavel: 427
Zes Kaarsen voor Indië
-Leonhard Huizinga en Alfred Mazure, Bezige Bij, 1945. Genumm. 117/150, gesigneerd door schrijver en illustrator. Geb., linn. rug, op Hollands geschept papier.-
€ 35 - € 60
kavel: 428
The Bells and other Poems by Edgar Allan Poe with illustrations by Emund Dulac
-Hodder and Stoughton, [1912]. Luxe editie in perkament met goudopdruk, in oplage van 750 ex, dit is nr. 736. Gesigneerd door Dulac. 187 p., 28 tipped-in kleurenplaten + ills. in tekst. -

verkocht € 400.00
kavel: 429
Robert van Gulik
-The Gibbon in China. An essay in Chinese Animal Lore. E.J. Brill, Leiden, 1967. 122 p. Inclusief singeltje. -

verkocht € 125.00
kavel: 430
Mei
-Herman Gorter, Amsterdam, W. Versluys, 1889. Eerste druk. In orig. decoratieve band. Mooi ex. + Ellen, Een lied van Smart. Frederik van Eeden, W. Versluys, 1891. Eerste druk. - en Laudate Dominum, Willem de Mérode, Culemborg, de Pauw, 1931. Nr. 50 van 125. Op Hollandsch papier van Pannekoek. Rug bovenz. besch. -

verkocht € 220.00