LOT 331
SOLD €80,00

[Pamphlets] Hollands Interest, Gestelt tegens dat van Jan de Wit

-Voorgevallen tusschen Hans, Raads-Heer en Arent, een Borger [...]. Gedruckt t'Amsterdam, 1672, combined with: Discoursen, Over den tegenwoordigen Interest van het Landt. Tusschen een Zeeu, Hollander en Raedsheer, In Amsterdam, 1672 en: Remonstrantie ofte Vertoogh, inhoudende verscheyden schatten van groote Consideratie tot behoudinge en vermeerderinge van het welvaren van de Republique van Hollandt en West-Vrieslandt [...] overgegeven by Arend Tollenaer. T'Amsterdam, voor Jacob Vinckel, 1672 and: Verhael van d'Erbarmelijcke Staet der Protestantsche Kercken in Frankrijk en [...] T'Amsterdam, voor Sander Wybrandsz, 1672. (total 4)

1. Knuttel 10353. Small 4to., title with printer's mark, (9) p. The advantages and disadvantages of Dutch interests in a played-out legal dialogue. 2. Knuttel 10483. Small 4to., title with printer's mark, no author/publisher, 8 p. Played-out dialogue between a Zeeuw, a Dutchman and a counselor concerning Dutch interests. 3. Not in Knuttel, variant of Kn. 10034 with a.o. a different publisher. Tollenaer was an economic war-pamphlet writer. 4. Knuttel 09940. Small 4to., title with printer's mark, 7 p.