[271] [272] [273] [274] [275]
kavel: 273 verkocht € 140.00

[Album amicorum] Lot van 3 mid-19de-eeuwse alba amicorum,

twee blindgestempelde kartonnen doosjes en één met zijde en goudpapier bekleed kartonnen doosje, alle boekvormig met losse inhoud (incl. veel losse velletjes in diverse kleuren), diverse oblong 8vo-formaten.
Twee doosjes in matige/ slechte staat met los voorplat, het derde doosje is in goede staat maar met slechts 5 bijdragen (1845-1848). Het albumpje met het metalen plaatje met "Souvenir" op het voorplat bevat 20 bijdragen gedateerd 1837-1845, w.o. tekeningen, borduurwerk, een haarwerkje en "prikwerk", door o.a. leden van de familie Godschalk en de familie Lamotte, E. Engeler, A.J.M.M. Machen, Ali van Lawick van Pabst, L. Ritschie, J.G.P. van der Colff, C. Hoffmann, C.R.H. van Straaten en D. de Braconier. Het iets grotere album met de gouden gevleugelde waterpaarden op het voorplat bevat 12 getekende en handgeschreven bijdragen gedateerd 1847-1854, o.a. door leden van de familie Van Lijnden, A. van Wijhe, C.P.H. Rojer, J.P.C. Meijlink, Jans Berkhout en D. Berendsen. De beide bijdragen uit lot 272 zijn ook afkomstig uit dit doosje. (totaal 3)