LOT 395
SOLD €200,00

[Hugo Grotius] Three works on Hugo Grotius: (1) G. Brandts Historie van de rechtspleging

Gehouden in den jaaren 1618 en 1619 ontrent [sic] de dry gevangene heeren Mr. Johan van Oldenbarnevelt, Mr. Rombout Hoogerbeets, Mr. Hugo de Groot. De tweede druk, met aanteekeningen vermeerdert. Rotterdam, B. Bos, 1710, (30),332,(14) p., woodcut title vignette, contemp. vellum, 4to.

Without first free endpaper; sl. wormholed in blank lower inner corner at the beginning, else a fine copy, from the library of Jan Willem Six de Vromade, with his bookplate on inside front cover. This magnificent library was sold at auction by Van Stockum in The Hague, 1925-1930. Ter Meulen & Diermanse, B.G. 912. Second edition with the first Dutch translation of Grotius's 'Deductie', and with the often lacking 'Byvoegsel' with letterpress indication "Te binden agter 't register"; (2) Het leven van Hugo de Groot. Vervattende zyne studiën, schriften, gezantschap en staatkundige verrichtingen, van zyne geboorte af tot zynen dood toe. Grotendeels overgenomen uit de beschrijvingen van Brand, van Cattenburgh, en anderen, en in een volledige en beknopte orde gebragt door eenige liefhebbers der Nederlandsche historie. Amsterdam, P. Spriet en Zoon, 1771, (4),506,(1), with engr. frontisp. and 7 (fold.) plates and portraits, contemp. marbled calf, gilt and ribbed spine w. mor. letterpiece; (3) Broeders gevangenisse. Dagboek van Willem de Groot, betreffende het verblijf van zijnen broeder Hugo op Loevestein; uit echte bescheiden aangevuld en opgehelderd door Mr. H. Vollenhoven. (Met fac simile's). The Hague, A.D. Schinkel, 1842 and "Wordt uitgegeven te Rotterdam bij W. Messchert", (4),302 p., w. 2 facsimile lithograph. plates, orig. printed boards (covers and contents loose(ning). (total 3)