820-986 Topography: The Netherlands

veiling / Auction 25. Session IV. Topography, Cartography, Indonesia, Asian Arts, Graphic and Fine Arts
[820 - 830] [831 - 840] [841 - 850] [851 - 860] [861 - 870] [871 - 882] [883 - 892] [893 - 902] [903 - 913] [914 - 923] [924 - 933] [934 - 943] [944 - 953] [954 - 963] [964 - 973] [974 - 983] [984 - 986]
kavel: 871
[Limburg] Maastricht, Roermond, 17th-19th century
-Lot with various smaller prints of Maastricht, Roermond, etc. Various media and sizes. With: 2 Guicciardini plans of Roermond, several Bor engravings and a number of fortification plans.-

verkocht € 160.00
kavel: 873
[Maarssen. De Leth] "Het Oud Adelyk huys en ridderhofstad Ter Meer,
-toebehoorende den Oogwelgeboren Heere Vincent Maximiliaan, baron van Lockhorst, Heere van ter Meer, Maarssen (...)." "l'Ancien & Noble Chateau de Ter Meer (...)." Large engraved bird's-eye view on two lvs., 60 x 84 cm, (Amsterdam), "Geteekent en in 't Koper gebragt door Hendrik de Leth", (c. 1730-1740), in the top a large coat of arms flanked by scrolls with the title in Dutch and French, with engraved legend listing 24 numbered parts of the view in lower margin.-
€ 2500 - € 5000
kavel: 874
[Middelburg. Gravezande] Tweede Eeuw-Gedachtenis der Middelburgsche Vryheid
-zoo in den Godsdienst als Burgerstaat. Of historische aaneenschakeling van gebeurtenissen der stad Middelburg in Zeeland, ten tyde der Nederlandsche Beroerten (...). Adrianus Gravezande. Middelburg, Pieter Gilissen, 1774. LVI, 528, (22) pp. Leather, gilt letterpiece on spine, blue marbled edges, 8vo.-

verkocht € 100.00
kavel: 875
[Middelburg] "Midellebourg"
-Engraved profile, 33.5 x 50.5 cm, with the address of Jollain (Paris, c. 1670) and text in Latin and French below, under passe-partout. -
€ 600 - € 1200
kavel: 877
[Oudewater. Van Kinschot] Beschrijving der stad Oudewater
-Waarin aangetoont word der zelver herkomst uit het Utrechtsche bisdom, overgaang tot de graaflykheid van Holland en haare onaffscheidbaarheid van de zelve (...). Alles (...) door den thans in dienst zynde bailjuw, dykgraaf en schout der zelfde stad [ = Gasparus van Kinschot]. Met printverbeeldingen verçiert. Delft, R. Boitet, 1747, XVI,600,(15) p., w. engr. title vignette, dedication, 2 fold. plans, 5 fold. views by F. van Bleijsweijk after H. de Winter and a few illustrations, contemp. half calf w. gilt-lettered, ribbed spine, 4to.-

verkocht € 110.00
kavel: 878
[Oudewater. Van Kinschot] Beschryving der stad Oudewater
-waar achter gevoegd zyn, de Handvesten, Privilegien en Octroyen (...) met printverbeeldingen vercierd. G.R. van Kinschot. (Delft, Reinier Boitet, 1747). XVI, 600, 14, (1) p. With 2 folding engraved plans and 5 folding engravings. Leather, 4to. Lacks title page; leather worn, cracked on hinges, front board loosening.-

verkocht € 100.00
kavel: 879
[Overijssel. Schouten] Hedendaagsche historie of Tegenwoordige staat van alle volkeren
-behelzende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, en wel in 't byzonder van Overyssel. Amsterdam etc., P. Schouten etc., 1781-1803. 7 parts in 4 volumes. Engraved frontispiece in the first volume, 1 large folding map, 4 folding profiles (Deventer, Kampen, Hasselt and Zwartsluis) and another 5 folding views. Halfleather with ribbed and gilt back, 3 vols. with ticket to front board.-

verkocht € 260.00
kavel: 880
[Rijnland/Leiden] De Nederlandsche stad en dorp-beschrijver
-Vol. VIII. R. Bakker. Amsterdam, H.A. Banse, 1801. Engraved title, handcoloured folding map and 24 engraved oval views. Later half vellum with new endpapers. Lacks 2 lvs. of Reeswyk, title sl. foxed. Good, untrimmed copy + vol. II of the same title, incomplete copy lacking the oval views (text good and untrimmed) + Catti aborigines batavorum. Dat is: De Katten, de voorouders der Batavieren, ofte de twee Katwijken, aan see en aan den Rijn. Adrianus Pars. Leiden, Langerak/ Amsterdam, De Groot, 1745. Incomplete copy in plain modern cloth - and 2 more.-

verkocht € 160.00
kavel: 881
[Rotterdam. Lois] Cronycke ofte korte waere beschryvinge der stad Rotterdam,
-beschreeven door S. Lois, en beginnende in den jaere 1270 tot den jaere 1671 (...).Nooit voorheen gedrukt. The Hague/ Delft, O. and P. van Thol/ C. van Graauwenhaan, 1746, (4),387 p., contemp. vellum w. title in pen on spine, 4to. -

verkocht € 70.00
kavel: 882
[Rotterdam. Van Reyn. With rare part 2] Geschiedkundige beschrijving der stad Rotterdam;
-en beknopt overzigt van het Hoogheemraadschap van Schieland; door G. van Reyn. Met platen en platte gronden. Rotterdam, widow of Van der Meer & Verbruggen, 1832/ (D. Bolle, 1869), 2 vols., XXXVI,405,(1),132,(3); (2),256 p., with large fold. lithogr. map and 18 (fold.) lithographed plates in the first part, 8 wood-engr. ills. in the second part, orig. printed boards/ disbound, large 8vo. -

verkocht € 90.00