LOT 179
PASSED

Het Papieren theater ca. 1850

This item contains no English description. See the Dutch description: Groot kinderthater "Opera", 64 x 59 x 40 cm. Houten theater op verhoging, met stenen versieringen, houten lagen, met wapen "W" geflankeerd door 2 leeuwen. Litho op hout geplakt. Origineel theater in lagen met 2 handgekleurde achterpanelen. 2 Panelen, 6 smalle zijdecors, 8 figuren en 28 requisiten.

Theatertjes waarin de theateropbouw en -effecten in decors en figuren is nagebootst. In Europa vooral populair tussen 1770 en 1870. In Nederland minder populair, in tegenstelling tot de Duitstalige en Romaanse landen.