1800-1889 WOII

veiling / 8 december 2016
[1801 - 1810] [1811 - 1820] [1821 - 1830] [1831 - 1840] [1841 - 1850] [1851 - 1853]
kavel: 1811
[Bevrijding] Lot van meer dan 50 meest Nederlandstalige kleine publicaties,
-alle uitgegeven kort na de oorlog, grotendeels politiek georiënteerd, deels geïllustreerd, diverse formaten, alle in oorspronkelijk omslag (nietjes uit ruggen verwijderd).-

verkocht € 50.00
kavel: 1812
[Concentratiekampen] Max van Leeuwen. Kamp Amersfoort.
-Amsterdam, John Kappee, z.d. (1945), 28 p., oorspronkelijk geïllustreerd omslag door Sondaar (nietjes uit rug verwijderd) - en 14 andere.-

verkocht € 170.00
kavel: 1813
[Oorlogsuitgaven] Astra. Maandblad voor iedereen. Juni 1942 No. 229
-Amsterdam, 1942, p. 1169-1264, met illustraties door Ch. Boost, C. Bantzinger en anderen, oorspronkelijk geniet omslag door Boost (nietjes verwijderd).-

verkocht € 90.00
kavel: 1814
[Oorlogsuitgaven] Lot van ca. 55 Nederlandstalige publicaties,
-bijna alle verschenen tijdens de oorlog, incl. meerdere in het buitenland verschenen titels, grotendeels in oorspronkelijk omslag, diverse formaten (nietjes verwijderd uit ruggen, incl. dubbele).-
€ 70 - € 140
kavel: 1815
Van capitulatie tot capitulatie
-Een beknopte historische en technische beschrijving van de militaire gebeurtenissen in Nederland tijdens de Duitse bezetting van mei 1940 tot mei 1945. Door D.A. van Hilten. Leiden, A,W. Sijthoff, 1949, 327 p., met losse kaarten in vakken op beide platten, 177 fotografische illustraties, (uitslaande) facsimiles, oorspronkelijk linnen met (beschadigd) stofomslag, 4to.-
€ 50 - € 100
kavel: 1816
[Fascisme en N.S.B.] "Democraten" op fascistenjacht.
-Eenige beeschouwingen over zichzelf verwondende jagers en ontsnappend wild door J.E.W. Duys. Leiden, A.W. Sijthoff, 1936, 63,(1) p., oorspronkelijk omslag, groot 8vo - en 19 andere.-
€ 50 - € 100
kavel: 1817
[Duitse tijdschriften] Der Schulungsbrief
-Herausgeber: Der Reichsorganisationsleiter der NSDAP. Jaargang VIII, Folge 1-12, jaargang IX, Folge 1-6 en 11/12 en jaargang 10, Folge 3/4. Berlijn, 1941-1943, 22 Folge in 10 delen, per deel ca. 32 p., illustraties, oorspronkelijk uniform omslag, 4to (defecten).-

verkocht € 70.00
kavel: 1818
[Rusland] B.M. Kuznetsov. V Ugodu Stalinu. Gody 1945-1946
-New York, Voennyj vestnik (The Military Herald), 1956-1957 [=1958], 2 delen, 125; (2),125 p., gestencilde Russische tekst, oorspronkelijk uniform omslag, 4to.-

verkocht € 160.00
kavel: 1819
[Interbellum] Lot van meer dan 45 meest kleine publicaties,
-diverse onderwerpen maar grotendeels betreffende de lange aanloop naar de Tweede Wereldoorlog, alle in oorspronkelijk omslag, diverse formaten.-

verkocht € 50.00
kavel: 1820
[Interbellum] Lot van meer dan 50 meest kleine publicaties,
-alle verschenen in de jaren '30, diverse onderwerpen, deels politiek georiënteerd, op één na in oorspronkelijk omslag (nietjes uit ruggen verwijderd), diverse formaten.-
€ 60 - € 120