1800-1889 WOII

veiling / 8 december 2016
[1801 - 1810] [1811 - 1820] [1821 - 1830] [1831 - 1840] [1841 - 1850] [1851 - 1853]
kavel: 1821
Oorlogszakboekje van de Joodse Amsterdammer Jacques van de Kar (1917-2008),
-van het 18e regiment infanterie, lichting 1937 - III - '45, het gedrukte boekje met naam en gegevens van Van de Kar met de hand ingevuld, met 56 p. gedrukte tekst en diverse ongebruikte (uitslaande) formulieren, zoals een "Olografisch testament" en een authentiek testament en 4 berichtenkaarten, 15,5 x 12 cm. (vlekkig en sleets vanwege intensief gebruik).-

verkocht € 110.00
kavel: 1822
[Interbellum] Lot van meer dan 60 Duitstalige publicaties,
-grotendeels kleine publicaties uit de jaren '20 en '30 in oorspronkelijk omslag, diverse formaten.-
€ 70 - € 140
kavel: 1823
Jan Coenraad Nachenius (1890-1987)
-Geëtst tweeluik: (1). "Als stilgeworden droom uit diepen grond". (2). "In tijdloos stenig land de Lorken staan. Dec. 1954". Twee etsen gedrukt op bruin papier, beide gesigneerd en "3/50" in potlood, getiteld in de plaat, beide 37,5 x 21,8 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1824
[Posters] "Es liegt ihm fern..."
-Poster, 84 x 120 cm., uitgegeven door Verlag Franz Eher Nachf., München, 12 februari 1941.-

verkocht € 70.00
kavel: 1825
[Posters] "Nationaal Socialisten. De vijand poogt ons land binnen te dringen (...)."
-Tekstposter, 84 x 59,5 cm., genummerd "K 113", waarschijnlijk eind 1944/ begin 1945.-

verkocht € 160.00
kavel: 1826
Meerdere posters van N.S.B. en N.S.N.A.P.
-Waaronder: (1). Een letterdruk spreukenposter op drie vellen, elk 56 x 44 cm., met meer dan 50 N.S.B.-oneliners en citaten, zonder plaats, uitgever en datum.-

verkocht € 170.00
kavel: 1827
[Posters] Meerdere officiële na-oorlogse plakkaten
-Waaronder: (1). (Oproep aan sympathisanten van het Nationaal Socialisme om zich te melden). Letterdruk aanplakbiljet, 65 x 50 cm., uitgegeven door het Commando v.d. Binnenlandsche Strijdkrachten in het Gewest 12 (omgeving Haarlem en bollenstreek), zonder datum (1945) (gebruind, met vouwen en met montagesporen).-
€ 70 - € 140
kavel: 1828
[Kranten] De Courant. Het Nieuws van den Dag
-Jaargang 48-52 (oorlogsjaren). Reeks van meer dan 900 (van ?) nummers van het ochtendblad en/ of het avondblad of de stadseditie (vanaf 19 juni 1942), uitgegeven te Amsterdam, 4 mei 1940 tot 30 december 1944, tot november 1942 formaat 60 x 45 cm., daarna 45 x 30,5 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1829
[Kranten] Collectie van 83 nummers van diverse foute kranten
-Waaronder: (1). Arbeid. Weekblad/ orgaan van het Nederlandsche Arbeidsfront. Derde jaargang, nummer 1-3 en 6-28; vierde jaargang no. 1-16, 18 en 19. Amsterdam, 1 januari 1943 tot 15 september 1944, 44 nummers, met talloze illustraties (o.a. door M.A. Koekkoek), tabloidformaat.-

verkocht € 170.00
kavel: 1830
[Uitgeverij Westland] Lot met 15 werken, w.o.: Moeder, vertel eens wat van Adolf Hitler!
-Johanna Haarer. Uitgeverij Westland, 1942. Gebonden in halflinnen + 7 delen uit de Oostland-reeks - en 7 andere.-

verkocht € 130.00