1700-1799 Varia

veiling / 8 december 2016
kavel: 1780
[Munten] Zilveren munten Nederland
-Kavel met ca. 20 sets met een of meerdere zilveren munten en/of penningen (o.a. NMB Bank 40 Jaar Bevrijd, set koningin Emma, GWK 20-guldenstuk 1977 en zilveren postzegel 2001), ca. 15 losse munten en/of penningen, en enkele losse zilveren voorwerpen, w.o. een lepel en uitklapbaar vorkje in zakje.-
€ 80 - € 160
kavel: 1781
[Protest] Lot met 30 uitgaven m.b.t. protestbewegingen,
-zoals de kraakbeweging, anarchisten, anti-Vietnambeweging enz. Meest Nederlands en meest jaren '70. Met o.a. 4 nummers van Vietnam Bulletin, 5 nummers van Wij eisen geluk (incl. 2 doubletten) en 5 nummers van Trans-aktie. -

verkocht € 70.00
kavel: 1782
Jacobsladder
-Ca. 1870. Houten met opgeplakt verhaal. Bestaande uit 8 blokken met daarop het relaas van een dame met een 'cage'-rok die wordt overvallen door de natuur. Uiteindelijk dient de cage de ooievaar als nest. Gebonden met roze bindlinten.-

verkocht € 70.00
kavel: 1783
Codex Seraphinianus
-Luigi Sefarini, Franco Maria Ricci, Landshoff, 1981. Gebonden met stofomslag. Goed ex.-

verkocht € 60.00
kavel: 1784
[Boeksimulanten] Kavel met 4 boeksimulanten
-3 metalen en een leren boeksimulant, eerste helft 20ste eeuw. Twee zijn uniform afm. 17,5 x 13 x 5,8 cm. met afbeelding van schip op voorplat; 1 met blindgestempelde decoratie en "My books" op rug, afm. 20 x 15 x 6 cm. (sleutel ontbreekt); en 1 met handvat aan deksel afm. 13,2 x 8 x 5,8 cm.-

verkocht € 60.00
kavel: 1785
Twee facsimiles: (1) Beschrijvinghe van alle de Nederlanden
-Biblia: dat is de gantsche H. Schrift grondelick ende trouwelick verduytschet (...). Facsimile herdruk van de Deuxaes Bijbel, editie Leiden van 1587. Zonder plaats, uitgever of jaar [Utrecht, De Banier, ca. 1978?], Met illustraties en enkele uitvouwbare platen. In leer gebonden met geribde rug, blindgestempelde border en metalen beslag op hoeken, centraal metalen ornament en metalen klampen, 4to. -

verkocht € 70.00
kavel: 1786
[Facsimile] Twee werken: (1) Rembert Dodoens Cruijdeboeck
-Facsimile uitgave van de eerste druk verschenen te Antwerpen bij J. van der Loe, 1554. Nummer 1 (uitgeversexemplaar) van 600 genummerde exemplaren. Amsterdam, Theatrum Orbis Terrarum, 1978, ongepagineerd, linnen band, platten met blindgestempelde decoratie, geribde rug met vergulde titel, koperen klampen, 4to.-

verkocht € 160.00
kavel: 1787
[Facsimile] Drie werken: Jan Swammerdam. Bybel der natuure of historie der insecten
-Biblia Naturae sive Historia Insectorum. Facsimile uitgave van de editie te Leiden, bij Isaak Severinus en Boudewijn en Pieter vander Aa, 1737-1738. Utrecht, De Banier en Goudriaan, De Groot, 1980, 2 delen, 1034 p. (paginering doorlopend) + platen, tekst in het Nederlands en Latijn, groot 4to. Met: 2 doubletten.-

verkocht € 100.00
kavel: 1788
Marteling der Armeniërs in Turkije (1918)
-Naar berichten van ooggetuigen. Uitgegeven door het Nederlansch comité tot hulpbetoon aan de noodlijdende Armeniërs. Erven Loosjes, Haarlem, 1918. 250 pp. Comité bestaand uit Ant. van Gijn, A.F. de Savornin Lohman e.a. 4to, gebrocheerd. Goed exemplaar.-
€ 250 - € 450
kavel: 1789
[Beweegbare modellen]
-Working models for Engineering Students, series 1 and 2. Engine slide valves with descriptive letterpress by Thomas Jones and T. Gilbert Jones. Met beweegbare modellen nr. 2 en 4 t/m 8 + bijbehorende beschrijving - en: Notes on the Slide Valve models 3d edition, 1897. 28 pp. 8vo, geniet.-

verkocht € 50.00