250-288 Manuscripten

[250 - 260] [261 - 276] [277 - 286] [287 - 288]
kavel: 261
"Coran. Handschrift" (rugtitel op schuifdoos).
-Handschrift in het Arabisch in rode en zwarte inkt, 19de eeuw, op (238) p. (meest bifolia, w.v. ca 10% op kleinere bifolia), los tussen twee exact op maat gesneden contemporaine velletjes perkament, oblong, 9 x 11,5 cm., in niet geheel passend contemporain schuifdoosje met titeletiketje op de rug.-

verkocht € 80.00
kavel: 262
[Religie] Phijsica Generalis
-data a R.P. Firmino Murat e Soc. Jesu 1740. Handschrift van een dictaat in het Latijn door Professor Murat aan het Collegio Aquicinctino te Douai (Frans-Vlaanderen) voorafgegaan door een titel en lijsten van professoren en leraren aan dat instituut in druk. Leer, 4to, gemarm. schutbladen, titel in druk: Sodales Mariani apud pp. Societatis Jesu in Collegio Aquinctino. Douai Albert Tossanus, ex typographia Belleriana, 1739. 8 pp., titel in hs. in geïllustreerd en gegraveerd kader, 385, 399 en 204 pp. in hs., achterin een los en beschadigd document met titel Octo Libri Physicorum.-

verkocht € 140.00
kavel: 269
[Italië. Kloosternamenboek] "Libro delle Ven. Compagnia del Sant.mo Sacramento
-in quale sono desciti li Confrati, e Sorelle di detta Campag.a/ Rinovato l'anno 1682 da noi Priori di essa Pietro. Fran.co Durante, Bernardo Aurame, e Gio: Batta Fignone". Manuscript in pen en inkt, zonder plaats, vanaf 1682, met in de bovenmarge dateringen van 1624-1711 (op blad 149) en vervolgens bijdragen gedateerd tot 1751, collatie van de genummerde, tweezijdig beschreven bladen: (1-26), 29-31,44-48, 50-68, 71-97,102-103, 106-194, 196-217 bl., in de oorspronkelijke, blindgestempelde leren omslagband gedateerd "MDCLXXXII" op het voorplat, folio. -

verkocht € 150.00
kavel: 270
Josephine Baker
-Deens reisverslag 1955. Bundeling bestaand uit bij elkaar gebonden: Paris, André Martin, Spring Books, London, 1963. 160 p.; typoscript van de reis in het Deens, 29 p., 75 pagina's met foto's en souvenirs als programma's, entreekaartjes, servetten etc. Hieronder 3 signaturen van Josephine Baker uit 1955 - en 2 tijdschriften.-

verkocht € 300.00
kavel: 271
Aesthetica. Collegedictaat, Abraham Kuyper, 1894
-Handschrift van een collegereeks Esthetica van Abraham Kuyper (1837-1920), op het moment van schrijven hoogleraar Godgeleerdheid en Letteren aan de door hem gestichte Vrije Universiteit. In de eerste zin worden Kuypers rectorale oratie (van 1892) en zijn ambtgenoot Allard Pierson (op dat moment hoogleraar esthetica aan de UvA) genoemd. Een van de collegedictaten is gedateerd 21 febr. 1894. O.a. kunstgeschiedenis, filosofie, architectuur, literatuur en muziek komen aan de orde.-

verkocht € 75.00
kavel: 272
[Theater] Jan Hannema "Admiraal Tom Pouce" (1839-1878). Twee album amicorum bijdragen:
-(1) "Ofschoon ik klein van wasdom ben, ben ik toch meester van de pen. Jan Hannema. Oud 9 jaar geboorer [sic] 23 april 1839 te Franeker lang 1/2 Ned. el. zwaar 8 Ned. pond. Zutphen 23 april 1848." Handgeschreven album amicorum bijdrage op papier, 9 x 15,5 cm. (scheurtje).-

verkocht € 90.00
kavel: 273
[Album amicorum] Lot van 3 mid-19de-eeuwse alba amicorum,
-twee blindgestempelde kartonnen doosjes en één met zijde en goudpapier bekleed kartonnen doosje, alle boekvormig met losse inhoud (incl. veel losse velletjes in diverse kleuren), diverse oblong 8vo-formaten.-

verkocht € 140.00
kavel: 274
[In memoriam] Haarwerk, 19e eeuw
-Een in boom en bloemen gevlochten haarwerk, in lak afgewerkt, met foto van de overledene in ovalen bolvormige lijst achter glas, Frankrijk, 19e eeuw. 60 x 50 cm. -
€ 80 - € 150
kavel: 275
-Twee Nederlandse haarwerken. (1) Werk deels in glas bewerkt met graf, bomen en planten van haar, aan binnenzijde gekleefde engel en randversiering in het glas, in zwart houten lijst met vergulde ornamenten. "Aan onze dierbare Febronie, 1899". Afm. 33 x 40 cm. (2) In memoriam Sijbe Boonstra, Harlingen 1865-Haarlem 1904. Fotootje op papieren grafsteen met landschap en boom van haar op achtergrond. In zwart houten lijst. 14 x 9 cm. Buitenmaat 37 x 29 cm.-

verkocht € 90.00
kavel: 276
[Astronomie] "De planetis" (rugtitel).
-Manuscript in pen en inkt in het Latijn op lichtblauw papier, ca. 1800, (2),338,(2) p., met enkele illustraties, modern vol blauw leer in oude stijl met vergulde en geribde rug, 18 x 12,5 cm.-
€ 500 - € 1000