250-288 Manuscripten

[250 - 260] [261 - 276] [277 - 286] [287 - 288]
kavel: 277
[Schiedam] Album amicorum met bijdragen van Emilie Knappert en François Haverschmidt
-Poesiealbum van Mari Knappert (1871-1906), met bijdragen gedateerd 1877-1881, 58 bladen, deels dubbelzijdig met voornamelijk handgeschreven bijdragen maar ook 7 tekeningen en twee kunstwerkjes van gedroogde bloemen (1x defect), blauw linnen met goudgeletterd "Poesie" op het voorplat, alle sneden verguld, 23 x 15 cm.-

verkocht € 160.00
kavel: 278
[Familie Keppler-Bavelaar] Verzameling van 31 brieven aan/ door Jan Keppler
-makelaar in tabak, grotendeels gedateerd 1892-1898 (deels later), grotendeels door Keppler geschreven aan zijn aanstaande vrouw Bertha Bavelaar ("Mijn liefste Bertha"), een klein deel i.v.m. de tabakshandel, grotendeels geschreven vanuit hotels in binnen- en buitenland en met de oorspronkelijke enveloppen bewaard, in moderne map met insteekhoezen.-

verkocht € 140.00
kavel: 279
Schets van eenige zoorten van dieren welke in de bosschen omstreeks Cijlon gevonden worden
-Klein 8vo, schriftje met gekleurd papieren omslag, 13 pp. met inheemse Ceylonese diersoorten, gevolgd door 4 pp. met boomen, vrugten, planten en gewassen; verder verhaaltjes en raadsels in het Frans en Nederlands, het omslag deels met letteroefeningen en gekrabbel. Curieus.-

verkocht € 110.00
kavel: 280
[Vele bekende namen] Album amicorum van de Haagse pianiste Fanny de Bas (geb. ca. 1837)
-Album met 21 internationale, handgeschreven bijdragen, vrijwel allemaal bekende namen (enkele zeer bekend), waarvan 16 gesigneerde muzikale groeten en 5 gesigneerde gedichten, gedateerd 1851-1865 (2x Den Haag, verder vnl. Brussel), ca. 30 ongebruikte bladen, losbladig in boekvormige, blindgestempelde en goudgeletterde groen marokijnen doos, alle sneden van bladen en doos verguld, 19,5 x 26 cm.-

verkocht € 700.00
kavel: 281
[Knokke. Talloze handtekeningen 1936-1937] Casino - Kursaal - Communal de Knocke s/m.
-Programmes des concerts saison 1936/ 1937 (marokijnen titelschildjes op voorplatten). Twee albums samengesteld door artistiek directeur A. Mouru de la Motte voor Joseph Nellens "Le fondateur de Knocke Balnéaire", met talloze gesigneerde programma's en (gesigneerde) foto's van artiesten, 120/ 110 pagina's met talloze ingeplakte, door de artiesten gesigneerde programmaflyers en portretfoto's en achterin de volledige programmaboekjes, oorspronkelijk linnen met marokijnen titelschildjes op het voorplat, 31 x 24 x 6 cm. -

verkocht € 600.00
kavel: 282
[Bijzonder proefexemplaar] "Proef-aflevering & Inteekenlijst"
-Het leven van onze voorouders door Mr. N. de Roever. Met chromo's en houtsneden, Deel I. Amsterdam, Van Holkema, (ca. 1890), (4),48,(4 op Japans papier),(4 prospectus),(2) p., met 6 ingeplakte chromolithografische platen en houtgegraveerde illustraties, gevolgd door 106 met de hand ingevulde voorgedrukte pagina's van de "inteekenlijst" (en ca. 60 niet-ingevulde pagina's), met ca. 1200 handtekeningen (soms gestempeld) en adressen van intekenaars, oorspronkelijk goudgeletterd marokijn met meegebonden chromolithografisch vooromslag, alle sneden verguld, 4to.-

verkocht € 200.00
kavel: 283
[Genealogie en heraldiek] Het kasteel Bellincamps en de familie Legrand
-Album, ca. 1900, met 12 bladen waarop een tekening in pen en inkt getiteld "Bellincamps, 14 september 1887, vue de Mons en Pévèle" (gesigneerd "Michel"), een foto van het kasteel, 3 ingeplakte getekende wapenschilden van de families Lallart, Heddebault en Legrand, 2 los ingelegde aquarellen, enkele ingeplakte krantenartikelen en voor het overige beschrijvingen in pen van de genoemde families en de familie Parent, contemporain blindgestempeld leer, alle sneden verguld, oblong folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 284
[Tekenboek] Livre des figures, paysages, animaux et autre dessins
-Fait par moi L.ce van Uxem. 1768. [Laurence van Uxem]. 4to, (23 x 18,5 cm.), rug met ornamenten in goudopdruk. Titelblad in handschrift (van de kunstenaar), de titel geflankeerd door 2 vrouwenfiguren en een allegorische voorstelling met ornamenten afgewerkt. Meer dan 120 bladen (waarvan 36 in kleur) met originele tekeningen en aquarellen met voorstellingen van kinderen, vrouwen, portretten, dieren, beroepen, landschappen, wapenschilden enz.-
€ 3500 - € 6500
kavel: 285
Hendrikus Colijn (1869-1944)
-Belangwekkende brief, in ballingschap geschreven aan persoonlijke vriend De Wilde (= Arp de Wilde, die minister van Binnenlandse Zaken was in zijn tweede kabinet). Tweezijdig volgeschreven brief, gedateerd 8-2-1943. -

verkocht € 180.00
kavel: 286
Familiearchief van acrobaat en schoorsteenveger Cornelis Johannes Romijn (geboren 1927)
-Groot archief bestaande uit vele (gesigneerde of van opdrachten voorziene) foto's rondom zijn carrière als acrobaat, vele familiefoto's van later datum, persoonlijke documenten als paspoorten en rijbewijzen, brieven i.v.m. zijn dienstplicht, rouwkaarten, vele variétéprogramma's en -posters, kranten- en tijdschriftartikelen en vele kleine efemera i.v.m. zijn beroep als schoorsteenveger.-

verkocht € 240.00