250-288 Manuscripten

[250 - 260] [261 - 276] [277 - 286] [287 - 288]
kavel: 287
Adellijk familiearchief Van Coeverden-Van Raesfelt
-Uitgebreid en belangrijk familiearchief betreffende de families Van Coeverden en Van Raesfeldt/ Van Raesveldt, het oudste stuk gedateerd 1532 (?) (een ander stuk gedateerd 1548), de jongste stukken eind 20ste eeuw (met nadruk op de 18de en 19de eeuw), bestaande uit honderden (gezegelde) originele documenten, brieven (o.a. tientallen brieven van beroemde (koninklijke en prinselijke) telgen uit het geslacht Oranje, 1672-1793), notariële papieren (vaak met wassen zegels) als uitgebreide boedelinventarissen, boedelscheidingen en testamenten, juridische documenten, groot uitslaande documenten op perkament met (grote) wassen zegels, vele rouwbrieven, vele aankondigingen van huwelijken en geboortes, veel documenten, brieven, aantekeningen en artikelen m.b.t. genealogisch onderzoek (o.a. de relatie tussen George Vancouver - stichter van de stad Vancouver - en de familie Van Coeverden), een foto van de familiewoning havezate Wegdam, 15 ingelijste miniatuurportretjes, etc. etc. -

verkocht € 6800.00
kavel: 288
Scheepslogboeken 1872 en 1873
-Logboek (1): Journaal 1873 van het Nederlands Schoenerschip Anna, kapitein Hesseling van Delfzijl met ballast bestemd voor Memel. Andere reizen veelal Riga, Borgo etc. Gedateerd 1873, ongeveer 40 p. Van de laatste 5 pagina's ontbreken de onderste delen van het blad, inclusief tekst. Logboek (2): Journaal kofschip Anna Hindrika, kapitein Ebeling, diverse reizen, Kattegat, Noordzee, Engels kanaal, 1872. Scheepsjournaal bestaand uit ca. 60 p. Enkele pagina's wat smoezelig met klein papierverlies, van de eerste pagina ontbreekt een klein reepje van de bovenzijde waarbij de eerste zin is verdwenen, tekst lijkt verder volledig.-

verkocht € 600.00